بازداشت چهار شهروند در اشنویه/ بازجویی از دو تن در سلماس

چهار تن از اهالی شهر اشنویه به صورت جداگانه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. همزمان در سلماس نیز دو شهروند دیگر از سوی سپاه پاسداران مورد بازجویی قرار گرفتند. گفته می‌شود این افراد به ظن همکاری با احزاب کرد مخالف نظام تحت تعقیب قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، سه تن از اهالی اشنویه به نام‌های «شورش قادر سکینه»، «دلشاد فقی‌زاده» در روستای تاج‌الدین‌آباد و «فهیم نوروزی» در خیابان کارگر اشنویه توسط نیروهای امنیتی به صورت جداگانه بازداشت و به محل نامعلومی منتقل گردیدند.

از راست “علی مامدی” و “پژمان مامدی”

روز شنبه ۹ تیر هم «فرهاد عبدالله‌پور»، برادر هدایت عبدالله‌پور زندانی سیاسی محکوم به اعدام توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

در خبری دیگر در سلماس دو تن از اهالی روستای دیریک به نام‌های «علی مامدی» و «پژمان مامدی» ساعاتی از سوی سپاه پاسداران مورد بازجویی قرار گرفته و آزاد شدند.

این افراد به شغل دامداری مشغول می‌باشند و پیش از این علیرغم صدور مجوز چرای دام‌هایشان در مناطق مرزی از سوی سازمان جنگل‌ها، مراتع و‌ آبخیزداری، مجوز این‌ افراد با اتهامات مرتبط با “همکاری با احزاب کرد مخالف نظام” از سوی سپاه پاسداران لغو گردیده بود.

پیشتر صابر مامدی برادر ایشان نیز از سوی دستگاه قضایی با اتهام مشابهی به حبس ابد محکوم شده بود.