هفت تن از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر خوزستان آزاد شدند

– هفت تن از شهروندان ساکن اهواز که شب گذشته در پی شرکت در اعتراضات به بحران آب و مشکلات منطقه، در این شهر بازداشت شده بودند، آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز ۱۱ تیر ۱۳۹۷ هفت تن از شهروندان ساکن اهواز که شب گذشته مورخ ۱۰ تیر ۱۳۹۷ در اعتراض به بحران آب این منطقه بازداشت شده بودند، آزاد شدند.

حمید خلیلاوى، ۲۷ ساله، از کوى عامرى اهواز، هادی فیلى(منابی)، ۲۵ ساله، از اهالى منطقه فرهنگ شهر اهواز، ماهر دسومی، ۲۸ ساله، از اهالى کوى پاستوریزه، مهدی باوی، ۲۷ ساله، از اهالی کوى مشعلی، رضا سواری، ۱۸ ساله، از کوى مشعلی، سید عادل فاضلی، ۳۰ ساله، از اهالى کوت عبدالله و یوسف بیت صیاح (بلاوی)، ۲۵ ساله، از کوى آخر آسفالت، هویت این شهروندان است که امروز آزاد شدند.

طی روز گذشته شهروندان خرمشهری برای سومین روز متوالی در اعتراض به بحران آب در این منطقه به خیابان‌ها آمدند. در ادامه این تجمعات، مردم چند شهر دیگر استان خوزستان از جمله بندرامام خمینی، آبادان، کوت عبدالله و اهواز نیز دست به اعتراض زدند. شب گذشته هرانا در گزارشی از بازداشت تعدادی از معترضان در تجمعات شهرهای اهواز و خرمشهر خبر داده بود.