پرداخت دیه و ۵سال حبس تعزیری حکم ضارب محیطبان دنا

– مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از تائید حکم پرداخت دیه و ۵سال حبس تعزیری ضارب محیط بان دنا در دیوان عالی کشور خبر داد. گفتنی است که “۱۶ خرداد ماه سال گذشته، همزمان با هفته محیط زیست، محیط بان “علی آرامش فر” سرپرست منطقه حفاظت شده دنای شرقی حین گشت و کنترل منطقه مورد اصابت شلیک مستقیم اسلحه ساچمه زنی یکی از شکارچیان متخلف می شود که باعث وارد شدن جراحات شدیدی به پای راستش شد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از تائید حکم ضارب محیط بان دنا در دیوان عالی کشور خبر داد.

«سید اسدالله هاشمی» در جمع خبرنگاران گفت: “ضارب علاوه بر پرداخت دیه به ۵سال حبس تعزیری محکوم شده است”.

وی اظهار کرد: “پس از ۲۱ ماه پیگری و تلاش مستمر این اداره‌کل درمراجع قضایی استان و کشور، سرانجام رای قطعی ضارب محیط‌بان دنا «علی آرامش‌فر» در دیوان عالی کشور تائید و صادر شد”.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: “۱۶ خرداد ۹۵ همزمان با هفته محیط زیست، محیط بان علی آرامش فر سرپرست منطقه حفاظت شده دنای شرقی حین گشت و کنترل منطقه مورد اصابت شلیک مستقیم اسلحه ساچمه زنی احدی از شکارچیان سابقه دار متخلف می شود که باعث وارد شدن جراحات شدیدی به پای راستش شد”.

هاشمی تصریح کرد: “پس از معرفی متهم به مراجع قضایی و پیگیری پرونده، سرانجام شعبه ۲ دادگاه کیفری یک استان ۲۲آبان ماه متهم را به ۵ سال حبس تعزیری محکوم می‌کند”.

وی ادامه داد: “با اعتراض وکیل مدافع متهم پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع داده شد”.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با تشکر ویژه از همکاری خوب و قابل تحسین مراجع قضایی درحمایت از محیط زیست اضافه کرد: “سرانجام در نیمه دوم اسفند ۹۶ شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور با تائید قطعی رأی صادره از شعبه ۲ دادگاه کیفری یک یاسوج متهم را علاوه بر پرداخت دیه به ۵ سال حبس تعزیری (جریمه کیفری) محکوم کرد”.
Facebook
Twitter
Google+