روزنامه “قانون” توقیف شد

بر اساس ابلاغ دادسرای فرهنگ و رسانه به روزنامه قانون، این روزنامه توقیف شده است و از فردا اجازه انتشار ندارد. روزنامه قانون به دلیل تیتر روز سه شنبه خود که در آن بشار اسد “مهمان ناخوانده” خطاب شده، توقیف شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، بر اساس ابلاغ دادسرای فرهنگ و رسانه به روزنامه قانون، این نشریه از فردا اجازه انتشار ندارد.

بنا بر این گزارش روزنامه قانون به دلیل تیتر روز سه شنبه (۷ اسفند ماه) خود عصر امروز، با نامه تذکر و توقف انتشار مواجه شده است.

در بخشی از این ابلاغیه که از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه به مسؤولان روزنامه اعلام شده آمده است که “طبق ماده ۵۷۶ قانون مجازات اسلامی برای پیشگیری از وقوع جرم، توقیف موقت خواهد بود”.

میرا قربانی‌فر، معاون سردبیر روزنامه قانون نیز در حساب شخصی خود از توقیف این روزنامه خبر داده است. او در این خصوص نوشت: “روزنامه قانون توقیف شد”.

برخی از منابع خبری، تیتر امروز این روزنامه در خصوص سفر روز گذشته بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به ایران را دلیل توقیف «قانون» می‌دانند. این روزنامه از تیتر “مهمان ناخوانده” برای سفر بشار اسد به ایران استفاده کرده بود.

روزنامه قانون صبح امروز شماره ۱۴۲۸ خود را منتشر کرد. این روزنامه پیش از این در سال‌های ۹۳ و ۹۵ توقیف شده است.