شرکت در مراسم روز جهانی کارگر؛ دلنیا صبوری و روژین ابراهیمی به زندان منتقل شدند

دلنیا صبوری و روژین ابراهیمی، دو شهروند اهل کامیاران، صبح امروز جهت تحمل حبس به زندان کامیاران منتقل شدند. این افراد پیش‌تر توسط شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق شرکت در مراسم روز جهانی کارگر هر یک به ۳ روز حبس تعزیری محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۸ دی‌ماه، دو تن از اهالی شهرستان کامیاران به نام‌های “دلنیا صبوری” و “روژین ابراهیمی” جهت تحمل حبس، خود را به اجرای احکام دادگستری کامیاران معرفی کرده و به زندان منتقل شدند.

لازم به ذکر است که ۲۷ آذرماه  آرام محمدی جهت تحمل دوران محکومیت حبس سه ماهه، ۲۸ آذرماه شاهو صادقی برای تحمل حبس سه ماه و روز ۲۹ آذرماه نیز مهرداد صبوری و امید احمدی هر یک برای تحمل حکم یک سال حبس تعزیری خود به زندان کامیاران منتقل شده بودند.

لازم به ذکر است که این فعالین در تاریخ ۱۲ مهرماه ۹۵ توسط شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج بە ریاست قاضی سعیدی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” هر یک به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

دلنیا صبوری و روژین ابراهیمی به همراه هم‌‌پرونده‌ای‌های خود در تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۹۵ به دلیل برگزاری و شرکت در مراسم روز جهانی کارگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۷ روز با قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بودند.

این دو شهروند کامیارانی، پیش‌تر در تاریخ ۹ آذرماه سال جاری به همراه چهار تن دیگر از هم‌پرونده‌ای‌های خود توسط شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان به دلیل شرکت در مراسم روز جهانی کارگر به اتهام “تبلیغ علیه نظام” هر یک به سه روز حبس تعزیری محکوم شده بودند. این شش تن پیشتر در مهرماه سال ۹۵ توسط شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج مجموعا به ۴ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند.

کامیاران یکی از شهرهای استان کردستان است.