معوقات مزدی پرستاران در استان گلستان/ از این تبعیض خسته شده‌ایم

پرستارانی که در بیمارستان‌های مختلف علوم پزشکی استان گلستان مشغول به کار هستند از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند و می‌گویند که “تا یک سال معوقات مزدی پرداخت نشده داریم و از این تبعیض خسته شده‌ایم”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، پرستاران استان گلستان از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.

این پرستاران که در بیمارستان‌های مختلف علوم پزشکی استان گلستان مشغول به کار هستند، می‌گویند: “تا یک سال معوقات مزدی پرداخت نشده؛ داریم”.

به گفته پرستاران، معوقات آنها مربوط به حق کارانه، حق شیفت و اضافه کار پرداخت نشده است. آنها می‌گویند: “بارها با مسئولان استانی نامه‌نگاری کردیم و خواستار پرداخت مطالبات مزدی خود شدیم اما تا امروز به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌ایم”.

این پرستاران همچنین از تبعیض حاکم در نظام پرداخت‌ها انتقاد دارند و می‌گویند: “درحالیکه قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در بیمارستان‌ها اجرا نمی‌شود، بعد از اجرای طرح تحول سلامت، تعرفه‌های پزشکان افزایش یافته و آنها دریافتی‌های نجومی دارند ولی ما پرستاران که بیشترین زحمت را در بخش درمان متقبل می‌شویم باید برای دریافت مطالبات مزدی ناچیز خود، ماه‌ها انتظار بکشیم.

پرستاران گلستانی می‌گویند: “از این تبعیض خسته شده‌ایم و امیدواریم مسئولان به فکر راهکاری باشند تا قدری اوضاع موجود را بهبود ببخشند”.