“رامئیل بت تمرز” مسیحی آشوری به چهار ماه حبس تعزیری محکوم شد

با حکم دادگاه انقلاب “رامئیل بت تمرز” شهروند مسیحی آشوری (فرزند کشیش ویکتور بت تمرز) به اتهام “برگزاری کلیساهای خانگی” به چهار ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از محبت نیوز، دادگاه رامئیل روز دوشنبه ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد ۱۳۹۷) به ریاست قاضی احمدزاده برگزار شد و حکم او چهارشنبه ۱۱ جولای (۲۰ تیر) صادر شده است که منابع نزدیک می‎گویند وکیل او از دادگاه تقاضای تجدید نظر کرده است.

پنجم شهریور سال ۱۳۹۵، نیروی انتظامی به باغی در فیروزکوه حوالی تهران هجوم برد و ۱۷ تن از شهروندان مسیحی را در آن مکان بازداشت کرد که از این بین برای ”رامئیل بت تمرز”، ”امین افشارنادری”، “هادی عسکری”، “محمد دهنوی” و “امیرسامان دشتی” پرونده تشکیل شد.

“رامیئل بت تمرز” فرزند کشیش ویکتور رهبر سابق کلیسای آشوری پنطیکاستی شهرآراء تهران است که او نیز پنجم دی ماه ۱۳۹۳ در یک مهمانی خصوصی بازداشت شده بود و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و جاسوسی دادگاهی شد و پرونده او تا امروز همچنان باز مانده و منتظر برگزاری جلسه دوم دادگاه تجدید نظر و صدور رای نهایی است.

کشیش ویکتور به ۱۰ سال زندان محکوم شده اما به علت شرایط جسمی که داشت به قید وثیقه آزاد است.

شامیرام عیسوی (همسر کشیش ویکتور) نیز در خرداد ماه ۹۶ به دادگاه انقلاب احضار شده بود و بعد از تفهیم اتهام با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد.

این شهروند مسیحی نیز ۱۶ دی‎ ماه ۹۶ (۶ ژانویه ۲۰۱۸) به اتهام اقدام علیه امنیت ملی با شرکت در کلیساهای خانگی، شرکت در سمینارهای مسیحی در خارج از کشور و همچنین آموزش رهبران مسیحی در ایران با اتهام واهی جاسوسی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. او نیز منتظر رای دادگاه تجدید نظر است.