گروگان گیری و انتقامجویی نیروهای تحت امر سپاه پاسداران در روستای شورو زاهدان

نیروهای مرزنشین مسلح شده توسط سپاه پاسداران در استان سیستان و بلوچستان در معیت تعدادی از نیروهای امنیتی، روز یکشنبه هفته جاری اقدام به حمله مسلحانه به منزل یکی از اهالی روستای شورو کرده و پس از ضرب و شتم افراد منزل دو کودک آنها را به گروگان گرفتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر یکشنبه ۲۴ تیرماه، نیروهای بومی مسلح شده توسط سپاه پاسداران در پاسگاه روستای دومک در بخش کورین واقع در شهرستان زاهدان با اسلحه و لباس سپاه پاسداران به رهبری مجید شه بخش، مسئول محلی سپاه پاسدران در روستای دومک و نصرالله شه بخش یکی از ماموران امنیتی با هدف تسویه حساب و انتقامجویی به منزل یکی از اهالی روستای شورو به نام “حاجی ولی محمد” هجوم برده و علاوه بر ضرب و شتم ساکنین منزل و تخریب وسایل خانه دو کودک به نام های یاسین شه بخش ۱۶ ساله فرزند حاج عمر و جبار شه بخش ۸ ساله فرزند قادر شه بخش را به گروگان گرفته اند.

گفتنی است خانه ای که مورد حمله قرار گرفته است منزل پدر یکی از اعضای سازمان “جیش العدل” است. گروه مسلحی که برعلیه حکومت مرکزی در ایران فعالیت می کنند.

طی سالهای اخیر سپاه پاسداران در طرحی موسوم به طرح امینت پایدار اقدام به مسلح کردن تعدادی از مردم مرز نشین و بومی سیستان و بلوچستان جهت مقابله با گروه های مخالف خود نموده است.

مرزنشینان مسلح شده توسط سپاه با استفاده از امکانات نظامی که سپاه پاسداران در اختیار آنان قرار داده دست به اقداماتی از جمله سرقت مسلحانه، قتلهای طایفه ای، تجاوز و دیگر مسائل در این منطقه میزنند. گستردگی این موارد به میزانی بوده است که بارها انتقاد علمای جامعه بلوچستان را در پی داشته است، هفته گذشته مولانا محمد حسین گرگیج امام جمعه اهل سنت آزادشهر با اشاره به یکی از قربانیان قتلهای طایفه ای خواستار آن شده بود که سپاه پاسداران اسلحه هایی که در بین افراد نااهل توزیع کرده را جمع آوری کند.