انتقال محمد مظفرى از قرنطینه زندان اوین به بند عمومی

محمد مظفری، فعال سیاسی که روز دوشنبه برای اجرای حکم حبس و شلاق خود راهی زندان اوین شده بود، امروز پنج‌شنبه از قرنطینه زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد مظفری فعال سیاسی که روز دوشنبه ۲۸ خردادماه برای اجرای حکم ۲ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق راهی زندان اوین شده بود، امروز پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ از بند قرنطینه زندان اوین به بند ٨ سالن ١٠ این زندان منتقل شد.

قابل ذکر است که آقای مظفری پیش‌تر طی ابلاغیه‌ای در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ از طرف شعبه یک اجرای احکام دادسرای اوین جهت اجرای حکم احضار شده شده بود؛ در متن این ابلاغیه آمده بود که وی باید تا ۵ روز دیگر خود را برای اجرای حکم به زندان اوین معرفی کند”.

هرانا پیشتر گزارش کرده بود، محمد مظفری که در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ توسط قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب محاکمه شده بود، بر اساس حکم ابلاغ شده به دو سال حبس، دو میلیون تومان جریمه نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

این فعال سیاسی در تاریخ ۱ خرداد نیز اعلام کرد که حکم صادره توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تایید شده و توسط وکیلش به وی ابلاغ شده است.

لازم به ذکر است که این فعال سیاسی در تاریخ ۲۶ بهمن ماه سال ۹۳ بازداشت و به بند دو-الف، بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران در زندان اوین، منتقل شد. وی پس از سه ماه و با پایان دوران بازجویی به بند هشت این زندان منتقل شد و نهایتا در تاریخ ۲۱ تیرماه ۱۳۹۴ پس از حدود پنج ماه بازداشت موقت به قید وثیقه تا زمان پایان دادرسی از زندان آزاد شد.

پیش‌تر وکلای این فعال سیاسی، آقای دکتر نعمت احمدی و خانم زینب مظفری به این حکم اعتراض کرده و پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارجاع داده شده بود.