آزادی ۷ تن از بازداشت شدگان تجمع روز پنج‌شنبه معلمان / تداوم بازداشت محمد حبیبی

– ۷ تن از بازداشت شدگان تجمع روز پنج‌شنبه معلمان مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران با تودیع قرار کفالت از زندان اوین آزاد شدند. از محل نگهداری محمد حبیبی کماکان اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه پیرو فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، بسیاری از معلمان بازنشسته و شاغل در شهرهای مختلف ایران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. در تهران تعدادی از تجمع‌کنندگان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

از میان بازداشت شدگان “محمد تقی فلاحی دبیر کل کانون صنفی معلمان تهران، رسول بداقی بازرس کانون صنفی معلمان تهران، رحمان عابدینی عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان البرز، عالیه اقدام دوست عضو اتحاد بازنشستگان، اسماعیل گرامی همسر یکی از معلمان بازنشسته، حسین غلامی از کنشگران اتحاد بازنشستگان و جواد زنوزی معلم اهل کرمانشاه” امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ با تودیع قرار کفالت از زندان اوین آزاد شدند.
از محل نگهداری محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران، که همراه با ضرب و شتم بازداشت شده بود، کماکان اطلاعی در دست نیست و تنها طی تماسی که با همسر خود داشته اعلام کرده که وضعیت جسمی‌اش خوب است.

گفتنی است که بازداشت شدگان طی روز جمعه به دادسرای اوین منتقل شده و برای هر یک از آنها قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی صادر شده بود و پس از عدم پذیرش وثیقه توسط این افراد همگی به زندان اوین منتقل شده‌اند.

لازم به یادآوری است، محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران پیش‌تر در تاریخ ۱۲ اسفندماه سال گذشته، توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود و پس از گذشت ۴۴ روز مورخ ۲۶ فروردین ۹۷ با تودیع وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.

هرانا پیش از این گزارشی از آخرین وضعیت بازداشت شدگان تجمع اخیر معلمان در تهران منتشر کرده بود.