بالاگرفتن اعتراضات نسبت به نامه جنجالی صنف مشاوران املاک تهران درباره شهروندان کوهدشتی

در روزهای اخیر نامه رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران خطاب به مشاوران املاک در فضای مجازی منتشرشده است که در آن از مشاوران املاک خواسته‌شده است که بنا به درخواست معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات و امنیت فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، مشخصات مربوط به متعاملین مسکن که محل تولد آن‌ها شهرستان کوهدشت است ضمن ثبت در سامانه املاک و مستغلات کشور به آن معاونت منعکس شود. با بالاگرفتن اعتراضات نسبت به چنین نامه “وهن گونه ای” مسئولان شهرستان کوهدشت خواستار برخورد قانونی با مسببین و منتشرین نامه  و عذرخواهی عوامل نامه از مردم شهرستان کوهدشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، در پی انتشار نامه توهین آمیز رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران نسبت به مردم شهرستان کوهدشت که با واکنش شخصیت‌ها و کاربران فضای مجازی مواجه شد، امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم این شهرستان در مجلس پیام مشترکی صادر نمودند.

قسمتی از متن  پیام به شرح زیر است:

در روزهای آغازین سال نو؛ انتشار مرقومه‌ای در فضای مجازی به امضای رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران بزرگ قلب رئوف همشهریان عزیزمان را فشرد و روح خسته و عزتمند اهالی دیارمان را خست. مرقومه‌ای از جنس توهین و تحقیر که در آن آپارتاید قومی و فرهنگی؛ ایران سربلند را به گسست از هویت ملی فرا می‌خواند.

این‌جانبان ضمن محکوم کردن این‌گونه اقدامات نسنجیده و توهین‌آمیز که باعث تکدر خاطر مردم شریف و شهیدپرور شهرستان کوهدشت گردیده؛ از فرماندهی محترم انتظامی تهران بزرگ انتظار داریم ضمن برخورد قانونی با مسببین و منتشرین نامه نسبت به اصلاح‌نامه و عذرخواهی عوامل نامه از مردم شریف و همیشه در صحنه شهرستان کوهدشت اقدام نمایند.

ابراهیم طهماسبی (امام‌جمعه شهرستان کوهدشت)

نور محمد فردی بیرانوند (فرماندار و رئیس شورای تأمین شهرستان کوهدشت)

الهیار ملکشاهی (رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی نماینده مردم شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی)

معاون سیاسی-امنیتی استانداری لرستان نیز در واکنش به این نامه گفت “در صورت صحت مکاتبه مذکور، این استانداری محتوای آن را توهین‌آمیز و متضمن تضییع حقوق شهروندی بخش عمده‌ای از هم استانی‌های شریف دانسته و ضمن اعتراض و انتقاد شدید از این اقدام خواهان لغو نامه و عذرخواهی رسمی آن اتحادیه است.”

شهرستان کوهدَشت یکی از شهرستان‌های استان لرستان است.