رضا عچرش توسط دادگاه انقلاب اهواز به تحمل ۱۱ سال حبس محکوم شد

 دادگاه انقلاب اهواز یک شهروند سوسنگردی به نام رضا عچرش را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق جاسوسی و ارتباط با گروههای مخالف نظام به تحمل ۱۱ سال حبس محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک شهروند عرب ساکن اهواز به نام رضا عچرش که در مردادماه سال گذشته توسط نیروهای اداره اطلاعات سپاه اهواز بازداشت شده بود، در شعبه ۲ دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی زارع به اتهام “جاسوسی، همکاری با گروههای مخالف نظام” و “تبلیغ علیه نظام” به ۱۱ سال حبس که قسمتی از آن به تعلیق درآمده است محکوم شد.

این حکم هفته گذشته به او ابلاغ شد. با اینحال از آنجا که احکم صادره قطعی نیست آقای عچرش نسبت به آن تقاضای فرجام خواهی کرده است.

رضا عچرش ۳۳ ساله، اهل سوسنگرد، پیش از این نیز فعالیت هایی داشته است از جمله در مخالفت با انتقال آب کارون، برپایی زنجیره‌های انسانی و کمپین‌های اعتراض نسبت به انتقال آب کارون مشارکت داشته است.

این زندانی سوسنگردی در ابتدای بازداشت حدود ۳ ماه در بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه، تحت بدرفتاری و ضرب و شتم قرار گرفت. به گفته نزدیکان آقای عچرش او در اثر صدمات وارده به بیمارستان منتقل شد.

با پایان دوره بازجویی این شهروند به زندان شیبان (مجتمع حرفه‌آموزی اهواز) منتقل شد و تا زمان صدور حکم بیش از یک سال در بلاتکلیفی به سر برد.

آقای عچرش از بیماری دیسک کمر و بیماری عضلانی رنج می‌برد و چندین بار جهت درمان تقاضای انتقال به بیمارستان داده اما تا به امروز مسئولان زندان با درخواست او موافقت نکرده‌اند.