یک هفته بی‌خبری از وضعیت بیش از ۱۰ درویش زندانی

بیش از ۱۰ درویش گنابادی بازداشت شده در حوادث اخیر که در زندان فشافویه نگهداری می‌شوند، جهت ادامه تحقیقات و تکمیل پرونده از هفته گذشته به مکان نامعلومی منتقل شدند و کماکان هیچ اطلاعی از وضعیت آنان در دست نیست. به گفته دراویش زندانی که موفق شدند با خانواده خود تماس بگیرند تعداد دراویش مفقود احتمالا بیش از این تعداد باشد.

به گزارش خبرگزاری هرانا و به نقل از کمیته پیگیری دراویش زندانی، از وضعیت و محل نگهداری بیش از ۱۰ درویش گنابادی بازداشت‌شده در حوادث گلستان هفتم که در زندان فشافویه نگهداری و برای ادامه تحقیقات و تکمیل پرونده به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند هیچ اطلاعی در دست نیست.
“امین صفاری”، “مصطفی صفاری”، “هادی دهنوی”، “کسری نوری”، “فرامرز مانگریگ”، “صالح‌الدین مرادی”، “رضا انتصاری”، “محمد کریمایی”، “کیانوش عباس‌زاده”، “مصطفی عبدی” و “محمد شریفی‌مقدم”؛ دراویش زندانی‌ای هستند که از هفته‌ی گذشته به مکان نامشخصی منتقل و هیچ اطلاعی از وضعیت آنان در دست نیست. به گفته‌ی دراویش زندانی که موفق شدند با خانواده‌ی خود تماس تلفنی داشته باشند؛ تعداد دراویش مفقود بیش از این تعداد گزارش شده است.

با توجه به اخبار روزهای گذشته درباره‌ی انتقال دراویش زندانی محبوس در زندان فشافویه به‌صورت گروه‌های ۵ تا ۱۰ نفره به مکان نامعلوم و بی‌خبری از آنان طی روزهای گذشته و اخبار منتشرشده در رابطه با ارسال پرونده‌ اتهامی چندین درویش بازداشت‌شده به دادسرای جنایی و دادگاه انقلاب، نگرانی‌ها در مورد پرونده‌سازی و گرفتن اعترافات اجباری در بازجویی‌ها دو چندان شده و عدم پاسخگویی سیستم قضایی و سازمان زندان‌ها در رابطه با دراویش زندانی، نگرانی خانواده‌ها را دو چندان کرده است.
لازم به ذکر است که محمد راجی یکی از دراویش گنابادی بازداشت‌شده در حوادث گلستان هفتم، در اثر ضربات وارده حین بازجویی در بازداشتگاه پلیس کشته شده است. آقای راجی دارای ۵ فرزند است که در حال حاضر یکی از پسران ایشان به نام محمدعلی راجی که در حوادث گلستان هفتم بازداشت شده بود نیز در زندان فشافویه در بازداشت به‌سر می‌برد.