حمله به روحانی؛ واکنش به سخنان پدر عروس

پرویز کاظمی از وزیران سابق جمهوری اسلامی با انتقاد از سخنان حداد عادل مبنی بر اینکه توهین کنندگان به روحانی “مردم”بودند، گفت: معتقدم دوربین‌ها و فیلم تمام افراد توهین کننده نیز موجود است. مگر در حمله به سفارت عربستان چه کسانی بودند؟ نکند آن‌ها هم مردم بودند؟

وی افزود: زمانی که حمله کننده‌گان به سفارت را گرفتند مشخص شد که این افراد چه کسانی بودند. حتما اطلاع دارید که حمله کننده‌گان به سفارت عربستان از ساعت 3 بعدازظهر آماده شده بودند، آیا این مردم بودند؟

حمایت پدر عروس “آقا” از مهاجمان

حداد عادل از حمله روز گذشته به روحانی در جریان نمایش قدس حمایت کرد و گفت: مردم حق دارند نسبت به برخی اظهارنظرات رئیس‌جمهور انتقاد داشته باشند.

وی که با خبرگزاری تسنیم مصاحبه می‌کرد افزود: فرض سازمان‌یافته بودن این واقعه نیز غیرمنطقی است، زیرا کسی نمی‌داند که رئیس‌جمهور از چه نقطه‌ای در جمع راهپیمایان حضور پیدا می‌کند.

این در حالیست که علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این باره گفت: اول اینکه باید گفت این افراد و اقدام آنها به هیچ عنوان خودجوش نیست و از متن طبیعی اجتماع راهپیمایان برنمی‌خیزد. معمولا جریانی سامان‌یافته از طرقی، محل ورود فرد مورد نظر به راهپیمایی و خروج آن را به دست می‌آورد. این افراد سامان‌یافته، به طور ثابت در آن مکان می‌مانند و به محض حضور فرد مورد نظر، شعارهای خود را می‌دهند.

گاردین: حمله آتش به اختیارها بود

روزنامه انگلیسی گاردین در باره حمله روز گذشته حزب اللهی ها به روحانی در مراسم حکومنی قدس نوشت: این رویداد نشان داد که خامنه‌ ای به حامیان تندروی نظام کارت سفید داده که به رئیس‌جمهور حمله کنند.

این روزنامه با اشاره به جنگ قدرت در جمهوری اسلامی نوشت: خامنه ای اخیرا در جلسه ای به‌ طورعلنی روحانی را مورد تحقیر قرار داد. این نشان می دهد که جنگ قدرت بین این دو تشدید شده است.

روز جمعه در نمایش موسوم به روز قدس در تهران مزدوران خامنه‌ ای و سپاه پاسداران با شعار مرگ بر آخوند آمریکایی و مرگ بر منافق و مرگ بر دروغگو به روحانی حمله کردند. (فیلم زیر)

به گزارش ایلنا، فردی که بلندگو به دست داشت در مراسم خطاب به مردم می‌گوید: روحانی می گوید و مردم پاسخ می‌دهند مرگ بر آمریکا، مجری سپس گفت: آن روحانی را نگفتم روحانیت را گفتم. کسانی که می‌گویند شعار مرگ و این حرفا باید جمع شود لباس زنانه بپوشند از مملکت بروند.

این در حالی است که عده‌ای‌نیز در اطراف رییس جمهور حلقه زدند و علیه او شعار هایی چون مرگ بر منافق، مرگ بر آخوند آمریکایی و “روحانی بنی صدر پیوندتان مبارک!” سر دادند.

از طرف دیگر در این راه‌پیمایی عده ای نیز دور معاون رئیس جمهور (جهانگیری) و نایب رییس مجلس شورای مجلس (مظهری) تجمع کردند و شعار “مرگ بر فتنه‌گر” سردادند.

این افراد با سر دادن مرگ بر منافق مرگ بر اصلاح طلب مرگ بر سازشکار و حقوقی که می‌گیری حرامت باد، نایب رییس مجلس را مورد هجمه و توهین قرار دادند.

علی مطهری در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درخصوص شعار مرگ بر فتنه گر که ازسوی معدودی از راهپیمایان علیه او سرداده می‌شد، گفت: این شعارها هم نشان از آزادی در جمهوری اسلامی است!