صدور و اجرای حکم ۵ نفر از اعضای گروه انصارالفرقان

 

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: حکم ۵ نفر از اعضای گروه انصارالفرقان که اخیرا توسط نیروهای امنیتی در چابهار دستگیر شده اند پس از تخلیه اطلاعاتی صادر و در اسرع وقت اجرا خواهد شد .

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از ایلنا، حجت الاسلام علی موحدی راد اظهار داشت:” ۵ نفر از اعضای گروه انصار الفرقان به تازگی در چابهار دستگیر شده اند که ۳ نفر از آنان ایرانی و ۲ نفر اتباع بیگانه هستند”.
وی افزود: هر پنج متهم به همراه پرونده تخلفات آنان در اختیار دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی استان قرار گرفته و پرونده آنان به صورت ویژه به دادسرای زاهدان ارجاع داده شده است که قول داده ایم ظرف مدت یک‌ماه کیفرخواست این متهمان صادر و به دادگاه ارجاع شوند.
موحدی راد خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا ضمن ارسال پرونده با پیک به دیوان عالی کشور و مشورت با دادستان تهران در اسرع وقت رای لازم برای این متهمان صادر شود.

گفتنی است در جریان درگیری چند روز پیش انصار الفرقان که با حمله “غافلگیرانه” ماموران امنیتی به یک خانه صورت در “شهر چابهار” صورت گرفت دستکم دو نفر به نام های علی اصغر امیری و بهزاد بارکزهی بازداشت شده اند که بنابر گفته خانواده آنها “بهزاد بارکزهی سرباز وظیفه بوده و در آن هنگام به همراه علی اصغر امیری به طور اتفاقی و بدون برنامه قبلی به محل مورد نظر رفته و در جریان عملیات پیش آمده بازداشت شده اند.”

از نام فرد سوم اطلاعی در دست نیست.

انصار الفرقان یک گروه مسلح بلوچ است که هدف خود را احقاق حقوق قوم بلوچ و اهل سنت ایران معرفی می کند.

رهبر این گروه عبدالجلیل قنبرزهی در جریان درگیری ماموران امنیتی و سپاه پاسداران در کوه های قصرقند کشته شد.