با گشایش پرونده ای جدید ، یوسف عمادی تفهیم اتهام شد

 یوسف عمادی از متهمان “پرونده سایت برگ موزیک” که هم اکنون در زندان اوین به سر می برد، در پرونده جدیدی به ارتباط با رسانه ها و تبلیغ علیه نظام متهم شده است. این پرونده که در زمانی که او تحمل حبس می کند مفتوح شده هم اکنون در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب در جریان است. همچنین گزارش شده است این زندانی شنبه شب بدون دلیل یا اطلاع قبلی از بند ۳۵۰ اوین به بند ۸ این زندان منتقل شد.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یوسف عمادی از متهمان “پرونده سایت برگ موزیک” اخیرا با گشایش پرونده دیگری در شعبه دوم بازپرسی به “تبلیغ علیه نظام” از طریق ارتباط با رسانه ها متهم شده است،
پرونده جدید یوسف عمادی پس از پایان بازپرسی مورخ سوم خرداد ماه ۹۶ به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ارسال شده است.
وکالت پرونده جدید یوسف عمادی را آقایان امیر رییسیان و حسین تاج به عهده گرفته اند.
همزمان گزارش می شود مورخ ۱۳ خردادماه ۱۳۹۶، این زندانی بدون اطلاع قبلی از بند ۳۵۰ اوین به بند ۸ این زندان منتقل شد. از دلایل انتقال این زندانی اطلاعی در دست نیست.
یوسف عمادی
لازم به یادآوری است یوسف عمادی به همراه مهدی رجبیان و حسین رجبیان در رابطه با فعالیت یک وب سایت بارگذاری موسیقی به نام “برگ موزیک” در مهرماه ۱۳۹۲ در دفتر کارشان در ساری بازداشت و به بند دو الف بازداشتگاه سپاه پاسداران منتقل شدند.
این سه زندانی نهایتا پس از تحمل دو ماه بازداشت در بند دو-الف سپاه، با تودیع وثیقه‌ی ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند.
به گفته سازمان عفو بین الملل، یوسف عمادی آهنگساز است و در زمان بازداشت مسئولیت فروش سی‌دی‌های سایت برگ موزیک را برعهده داشت.
یوسف عمادی، مهدی و حسین رجبیان آذرماه ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب در مرحله بدوی هر کدام به تحمل شش سال حبس تعزیری و جریمه‌ی نقدی محکوم شدند که این احکام در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تهران به سه سال حبس تعزیری، سه سال حبس تعلیقی و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه نقدی تقلیل یافت. این سه زندانی خردادماه ۹۵ جهت اجرای حکم سه سال حبس تعزیری خود را به زندان معرفی کردند.
گفته میشود این سه زندانی در مراحل مختلفی از پرونده از دسترسی به وکیل محروم بودند و در زمان دادرسی بر اینکه اعترافات تحت فشار از آنان اخذ شده است تاکید کرده بودند.
لازم به اشاره است یوسف عمادی در مدت زمان حضور خود در زندان ار امکان اعزام به مرخصی محروم مانده است.