پس از حدود دو ماه و با پایان حبس؛ مجتبی داداشی از زندان سبزوار آزاد شد

مجتبی داداشی جوردهی، دانشجوی رشته علوم سیاسی و زندانی محبوس در زندان سبزوار آزاد شد. وی در تاریخ ۲۴ فروردین ماه سال جاری جهت تحمل دوران محکومیت ۳ ساله خود راهی زندان سبزوار شده بود با اینحال تحت شرایطی که جزییات آن مشخص نیست با پایان یافتن زودهنگام دوره محکومیت پس از ۵۱ روز از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸، مجتبی داداشی جوردهی، دانشجوی رشته علوم سیاسی از زندان سبزوار آزاد شد.

آقای داداشی در تاریخ ۲۴ فروردین ماه جهت تحمل حبس راهی زندان سبزوار شده بود با اینحال پس از تحمل ۵۱ روز از این حکم از زندان آزاد شد.

هر چند منبع نزدیک به آقای داداشی در گفتگو با هرانا شرایط آزادی وی را بصورت کلی “تعلیق مجازات و اعطای عفو رهبری” عنوان کرد، اما با توجه به مدت کوتاه طی شده از آغاز حبس جزییات این آزادی کماکان مبهم است.

مجتبی داداشی در پی انتشار یک ویدئوی انتقادی در ارتباط با نظام حاکم بر ایران در تاریخ ۲۴ بهمن ماه ۹۷، پس از احضار به شعبه ۳ دادسرای عمومی و انقلاب سبزوار و تفهیم اتهام، بازداشت و در تاریخ ۲۷ بهمن‌ماه ۹۷، با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

وی در تاریخ ۲۵ اسفندماه ۹۷ از بابت دو پرونده در دادگاه انقلاب سبزوار و شعبه ۱۰۴ دادگاه کیفری سبزوار مورد محاکمه قرار گرفت و هر دوی این جلسات به ریاست قاضی محمد غلامی برگزار شد.

مجتبی داداشی توسط دادگاه انقلاب شهر سبزوار از بابت اتهام “توهین به رهبری” به دو سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. همچنین در همان روز و توسط شعبه ۱۰۴ دادگاه کیفری سبزوار نیز از بابت اتهام “توهین به سران قوا” به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

آقای داداشی پس از صدور این حکم اعلام کرده بود که در اعتراض به روند ناعادلانه دادرسی، نسبت به حکم صادره درخواست تجدید نظر نخواهد کرد. حکم وی در ۲۴ فروردین ماه امسال اجرایی شد و بر اساس شرایطی که جزییات آن کماکان نامعلوم است پس از تحمل حدود دو ماه از مدت حکم حبس، از زندان آزاد شد.