بازداشت دو شهروند توسط نیروهای امنیتی در کرمانشاه و سنندج

طی روزهای گذشته دو شهروند اهل شهرستان های سنندج و کرمانشاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و خقوق بشر کردستان، روز شنبه ۳ فروردین ماه  یک فعال کارگری به نام “قدرت‌الله جلالوند” به دلایل نامشخصی از سوی نیروهای اداره‌ی اطلاعات کرمانشاه بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شد.

او پیشتر در بهمن ماه ۱۳۹۶ به دلیل آنچه نیروهای امنیتی “برگزاری تجمعات کارگری و تحریک کارگران شهرداری برای اعتصاب” خوانده بودند بازداشت و در روز ۱۳ اسفندماه همان سال با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش مشخض نیست از دلایل بازداشت قدرت‌الله جلالوند اطلاعی در دست نیست.

در خبری دیگر از دهستان آبیدر سنندج گزارش شده است که روز جمعە ٢ فروردین ۹۸، “رضا امجدی” فعال کارگری از اهالی روستای حسن‌آباد توسط نیروهای ادارەی اطلاعات این شهر بازداشت و بە مکان نامعلومی منتقل شده است.

بر اساس این گزارش او که پیش از این نیز سابقه‌‌ی بازداشت دارد، آخرین بار در تاریخ ۱۳ شهریور ۹۷ در حاشیه اعتراضات نسبت به مرگ مشکوک فعالین محیط زیست سنندج بازداشت و یک روز بعد با قرار کفالت ۳۰ میلیون تومانی آزاد شده بود. وی همچنین  پس از برگزاری مراسم روز جهانی کارگر در سال ۹۴ بازداشت و و پس از محکومیت به سه ماه حبس به زندان سنندج منتقل شده و پس از اتمام دوره محکومیتش از زندان آزاد شدە بود.

رضا امجدی