قزوین؛ بازداشت کوتاه مدت یک خبرنگار به دلیل بازتاب اخبار مشکلات کارگران

روز گذشته خبرنگار یکی از رسانه های استان قزوین به دلیل بازتاب اخبار مربوط به مشکلات کارگران و حمایت از مطالبات آنها بازداشت و پس از ساعاتی با قرار کفالت به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز یکشنبه ۲۸ بهمن‌ماه، یکی از خبرنگاران فعال استان قزوین برای ساعاتی بازداشت شد.

بر اساس این گزارش دلیل بازداشت وی انعکاس اخبار مشکلات حوزه کارگری عنوان شده است. این خبرنگار اگر چه پس از اخذ کفالت از سوی دادگاه بدوی آزاد شد، اما باید در انتظار صدور حکم نهایی قاضی باشد.

در این گزارش آمده است، که پایین بودن آستانه تحمل مدیران یکی از شرکت‌های دولتی استان قزوین موجب شد که انتقادات یک رسانه را تحمل نکند و اقدام به طرح شکایت از این خبرنگار در دستگاه قضایی کند.

به گزارش ایلنا، طی چند سال اخیر، استان قزوین که یکی از استان‌های صنعتی کشور است با مشکلات کارگری، تعطیلی و ورشکستگی واحدهای تولیدی و صنعتی و کارخانه‌ها مواجه است و خبرنگاران تنها گوش شنوا و چشم بینای کارگران مظلوم و انعکاس دهنده دردها و مشکلات آنها به مسئولان هستند اما برخی افراد به جای حل مشکلات حوزه کارگری، به خبرنگار توهین کرده و او را مستوجب شکایت و بازداشت می‌کنند که جای تاسف و تامل دارد.

در این خبر به هویت این خبرنگار و رسانه مربوطه اشاره‌ای نشده است.