محمد یوسفی، زندانی سیاسی از زندان اوین آزاد شد

محمد یوسفی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین که پیشتر به اتهامات “توهین به رهبری” و “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی” به دو سال حبس تعزیری محکوم شده بود، شب گذشته از این زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از بی بی سی، محمد یوسفی، دانش‌آموخته دانشگاه امیرکبیر، شب یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷ از زندان اوین آزاد شد.

در این گزارش آمده است که در دی‌ماه سال ۱۳۹۳ ماموران امنیتی این فعال دانشجویی را بازداشت کردند و پس از آن “مرکز بررسی جرایم سازمان‌یافته سایبری” سپاه با انتشار بیانیه‌ای از بازداشت ۱۲ گرداننده صفحات شبکه اجتماعی فیسبوک در پروژه‌ای موسوم به ‘عنکبوت’ خبر داده بود.

محمد یوسفی، فرزند علی، پیشتر در دادگاهی به دو سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در دادگاه تجدید نظر نیز عینا تائید شده بود.

اتهامات مطروحه علیه این زندانی “توهین به رهبری” و “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی” از طریق فعالیت در فضای مجازی و مطالبی که در صفحات شخصی منتشر کرده عنوان شده است.

این زندانی سیاسی در خردادماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ۸ زندان اوین منتقل شد؛ وی نهایتاً پس از تحمل نزدیک به یک سال حبس شامگاه یکشنبه ۲۱ بهمن از زندان اوین آزاد شد.

محمد یوسفی پیش از این نیز در ۱۶ آذر ۸۸ و همزمان با مجید توکلی بازداشت شد و ۶ ماه در بازداشتگاه اوین زندانی بود.