آزادی دو زندانی سیاسی در زندان ارومیه با پایان دوران محکومیت

امروز چهارشنبه، دو زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه با پایان دوران محکومیت از زندان آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، دو زندان سیاسی محبوس در زندان ارومیه با پایان دوران محکومیت از زندان آزاد.

هویت این افراد “حسن حسن‌زاده اهل شهرستان خوی و حسن پیغامی اهل ارومیه” توسط هرانا احراز شده است.

حسن حسن زاده در زمستان ۱۳۹۵ بازداشت و توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب سلماس به اتهام “همکاری با گروه‌های مخالف نظام” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی در تابستان سال ۹۶ از زندان سلماس به زندان ارومیه تبعید شده بود.

آقای حسن زاده، نهایتاً امروز در حالی که ۱۰ روز از پایان مدت محکومیتش باقی مانده بود، با مرخصی پایان حبس و پایان ایام محکومیت از زندان آزاد شد.

حسن پیغامی نیز در تابستان ۱۳۹۴ بازداشت و توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد و پاییز همان سال با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شده بود؛ این حکم نهایتا در سال ۹۵ توسط شعبه ۱۳ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی به یک سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

آقای پیغامی در بهار سال جاری جهت تحمل مدت محکومیت خود به زندان ارومیه منتقل شد و در حالی که ۱۰ روز از پایان مدت محکومیتش باقی مانده بود، امروز چهارشنبه با مرخصی پایان حبس و پایان دوره محکومیت از زندان آزاد شد.

این زندانی پیشتر در سال ۸۷ به اتهام “اقدام علیه امنیتی ملی” بازداشت و در دادگاه انقلاب ارومیه به دو سال حبس توام با تبعید محکوم شده بود. او دو سال حبس خود را در زندان‌های ارومیه و تبریز سپری کرده بود.

هرانا پیش‌تر طی گزارشی هویت ۶۰ تن از زندانیان محبوس در بند سیاسی زندان ارومیه را احراز کرده بود.