مهدی قلیان، با قرار وثیقه آزاد شد

مهدی قلیان، برادر سپیده قلیان، فعال مدنی ساعاتی پیش با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. مهدی قلیان در تاریخ ۳۰ دیماه در حالی به همراه سپیده قلیان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد که به دلیل درخواست ارائه حکم قضایی بازداشت خواهرش از ماموران امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۸ بهمن‌ماه ۹۷، مهدی قلیان با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

مهدی قلیان روز یک‌شنبه ۳۰ دی‌ماه ۱۳۹۷ به همراه خواهرش سپیده قلیان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. گفتنی است وی در حین بازداشت به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

گفته می شود ضرب و شتم مهدی قلیان به این دلیل صورت گرفته بود که از مامورین امنیتی خواسته بود حکم قضایی بازداشت خواهرش به آنها ارائه دهند.

با اینکه روز چهارشنبه ۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، خانواده اسماعیل بخشی و سپیده قلیان موفق به انجام ملاقات با آنها در اهواز شده بودند، اما تا امروز اطلاع از وضعیت مهدی قلیان در دست نبود و ضرب و شتم وی در هنگام بازداشت باعث افزایش نگرانی از وضعیت وی شده بود.