انتقال امیرحسین محمدی فر و ساناز اله یاری به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز

امیرحسین محمدی فر و ساناز اله یاری که در تاریخ ۲۰ دی ماه در منزل پدری خود بازداشت شده بودند به بازداشتگاه اطلاعات اهواز منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امیرحسین محمدی‌فر و ساناز اله‌یاری به بازداشتگاه اطلاعات اهواز منتقل شده‌اند.

امیرحسین محمدی‌فر و ساناز اله‌یاری  در یک نشریه دانشجویی به نام گام با هم همکاری می‌کردند اما مشخص نیست تا چه حد این بازداشت‌ها مرتبط با این نشریه و همکاری این افراد است.

این دو عضو نشریه گام ساعت ۹ شب ۲۰ دی‌ماه در منزل پدری خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

امیرحسین محمدی فر، سردبیر و ساناز اله‌یاری، عضو هیئت تحریریه نشریه گام هستند و طی ماه‌های اخیر در حمایت از کارگران و به ویژه تجمعات اعتراضی کارگران شرکت ملی فولاد اهواز و مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در این نشریه مطالبی نوشته بودند.

لازم به یادآوری است که پیشتر نیز در تاریخ ۱۳ آذرماه، عسل محمدی یکی دیگر از اعضای تحریریه این نشریه توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی در تهران بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شده بود. وی نهایتا در روز ۱۵ دی‌ماه با قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.