عبدالله علیرضانژاد، فعال سیاسی راهی زندان گچساران شد

عبدالله علیرضا‌نژاد، فعال سیاسی اهل گچساران روز شنبه ۳ آذرماه جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان گچساران شد. وی پیشتر در دادگاهی به اتهام “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به سه سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۳ آذرماه ۹۷، عبدالله علیرضانژاد، فعال سیاسی اهل گچساران جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان گچساران شد.

یک منبع نزدیک به آقای علیرضانژاد ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “آقای علیرضانژاد پیشتر از بابت اتهام “توهین به رهبری” به دو سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” از طریق فعالیت در فضای مجازی به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود”.

مشخص نیست ماده ۱۳۴ یا تجمیع احکام که باعث کاهش ایام لازم اجرای حبس از ۳ سال به ۲ سال می شود در مورد این فعال سیاسی اجرایی شده است یا خیر.

حکم صادره

عبدالله علیرضانژاد در آذرماه ۹۶ از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت در فضای مجازی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روانه زندان گچساران شده بود.

در بهمن ماه ۹۵ نیز این فعال سیاسی از بابت قسمت تعزیری حکم صادره خود از بابت یک پرونده مشابه، جهت تحمل یکسال حبس به همراه ۵ هم‌پرونده‌ای دیگر خود به زندان گچساران منتقل شده بود.

این فعال سیاسی در تیرماه سال ۹۵ به همراه ۵ هم‌پرونده‌ای دیگر خود به نام‌های عباس محمدصادق پور، احسان ارشدی، محمدرضا مبارکی، مهران زکی و مجتبی پورحسن، توسط دادگاه انقلاب گچساران به ریاست قاضی یوسف احمدی هر کدام با اتهامات «توهین به رهبری» به دو سال حبس تعزیری و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری با مجازات تکمیلی منع عضویت در احزاب، گروهها و دستجات سیاسی به مدت دوسال محکوم شدند.

با اینحال دادگاه به دلیل فراهم بودن شرایط تعلیق، یکسال از مجموع حبس صادر شده در این حکم را به مدت دو سال به تعلیق درآورده بود. وی در رابطه با پرونده قبلی نهایتا با تحمل حبس و بصورت مشروط از زندان آزاد شد.

عبدالله علیرضانژاد فرزند علىرضا، ٣٣ ساله، اهل روستاى دیل از توابع شهرستان گچساران است.