یک امام جمعه اهل سنت در استان گلستان به قتل رسید

صبح روز جاری، امام جمعه اهل سنت رضا آباد خان ببین در شهرستان رامیان استان گلستان پس از اقامه نماز صبح از سوی افراد ناشناس به ضرب گلوله به قتل رسید.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از توهرا، صبح روز جاری مورخ ۶ آذرماه ۱۳۹۷، مولوی جمال زهی، امام جمعه اهل سنت رضا آباد خان ببین در شهرستان رامیان استان گلستان پس از اقامه نماز صبح از سوی افراد ناشناس به ضرب گلوله به قتل رسید.

منابع مطلع گزارش دادند: “امام جمعه اهل سنت رضا آباد شهرستان رامیان در استان گلستان پس اقامه نماز صبح در مسجد، هنگام بازگشت به منزل به ضرب گلوله با اسلحه شکاری از پشت سر مورد سوء قصد قرار گرفته و کشته شده است”.

سلیمان گرگیج از اهالی شهرستان خان ببین در این خصوص به توهرا گفت: “مولوی بارها از سوی نهاد های امنیتی مورد تهدید و بازجویی قرار گرفته بود و وی یکی از مخالفین سرسخت طرح سپاه برای مسلح کردن نیروهای مردمی بلوچ در استان گلستان بود، از این رو بعید نیست که این قتل انگیزه سیاسی داشته باشد”.

مجتبی مروتی رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گلستان نیز در گفت‌وگو با تسنیم در گرگان با تائید خبر کشته شدن مولوی جمالزایی گفت: مولوی عبدالغفور جمالزایی از علمای بلوچ استان گلستان و امام جمعه اهل سنت رضاآباد رامیان بامداد امروز با گلوله اسلحه شکاری کشته شد. وی ساعت ۶ صبح امروز پس از اقامه نماز صبح در نزدیکی منزل مسکونی خود از پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

خان به‌بین یکی از شهرهای استان گلستان است. این شهر مرکز بخش فندرسک از توابع شهرستان رامیان است که از سوی غرب ۵۵ کیلومتر از شهرستان گرگان و از سوی شرق ۳۰ کیلومتر از شهرستان گنبد کاووس فاصله دارد.

مولوی جمال زهی