معاونت زنان و امور خانواده نهاد ریاست جمهوری؛ لایحه «مقابله با خشونت علیه زنان» به قم رفت

معصومه ابتکار معاونت زنان و امور خانواده نهاد ریاست جمهوری درباره روند رسیدگی به لایحه منع خشونت علیه زنان گفت که این لایحه به قم فرستاده شده که امیدوارم با نتایج خوب بازگردد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، معصومه ابتکار در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا،‌درباره روند رسیدگی به لایحه  مقابله با خشونت علیه زنان گفت: “لایحه تأمین امنیت زنان به قوه قضائیه فرستاده شده است و در این رابطه ما همکاری نزدیکی به این قوه داریم”.

معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی که چرا این لایحه برای بررسی به شهر قم فرستاه شده است، عنوان کرد: “قوه قضائیه این لایحه را برای مشورت به قم فرستاده است که امیدوارم بازگردد”.

وی گفت: “مراکزی که در استان قم درباره زنان و خانواده فعالیت می‌کنند طرف مشورت قوه قضائیه هستند که امیدوارم این لایحه با نتیجه خوب بازگردد”.

گفتنی است که پیشتر طیبه سیاوشی عضو فراکسیون زنان مجلس گفته بود که “تمامی مراجعی که باید در مورد لایحه نظر می‌دادند نظر دادند و اصلاحات و ویرایش انجام شده و در حال حاضر تنها منتظر نظر صادق آملی لاریجانی هستیم تا به مجلس ارائه شود”.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم با یادآوری دیدار اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس با رئیس قوه قضائیه، افزود: “از همکاران زن در این کمیسیون تقاضا کردیم لایحه تأمین امنیت زنان را از صادق آملی لاریجانی پیگیری و درخواست کنند در اولویت بررسی قرار گیرد”.