رد درخواست واخواهی سهند معالی در دادگاه انقلاب سراب/ سند

حکم محکومیت سهند معالی، فعال ترک (آذربایجانی) که پیشتر به صورت غیابی توسط دادگاه انقلاب شهرستان سراب به تحمل ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، پس از رد درخواست واخواهی در دادگاه بدوی تایید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم محکومیت سهند معالی، فعال ترک (آذربایجانی) اهل سراب که در آستانه گردهمایی سالانه قلعه بابک بازداشت و با تودیع وثیقه آزاد شده بود، در دادگاه بدوی تایید شد.

گفتنی است، این فعال ترک (آذربایجانی) پیشتر به صورت غیابی توسط دادگاه انقلاب شهرستان سراب به ریاست قاضی مهدی شمس به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق پخش اعلامیه در تبلیغ گروه‌های قوم‌گرا به منظور دعوت به تجمع در قلعه بابک” به تحمل ۱۰ ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شده بود.

آقای معالی به دلیل عدم حضور در دادگاه درخواست واخواهی کرده که این درخواست مورد قبول واقع نشده و نهایتا حکم صادره در دادگاه بدوی تایید شد و ظرف ۲۰ روز فرصت دارد به حکم صادره در دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی اعتراض کند.

سهند معالی پیش از این نیز در تیرماه سال ۹۲ به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

در تاریخ ۱۲ تیرماه ۱۳۹۱ نیز نیروهای امنیتی با مراجعه به منزل سهند معالی اقدام به بازداشت و تفتیش منزل پدری ایشان کردند. همچنین وی را مجبور به بازکردن مغازه‌اش در بازار کرده و پس از تفتیش کامل، کامپیوتر و وسایل شخصی نامبرده را ضبط کردند.