سریال “۱۳ شمالی” توقیف شد

پخش مجموعه «۱۳ شمالی» که هر شنبه در شبکه نمایش خانگی انجام می‌شد، تا رفع ابهامات و اعمال اصلاحات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجازه پخش نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرآنلاین، رضا جاپلقی، تهیه‌کننده سریال «۱۳ شمالی» با اعلام این‌که ابهاماتی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط با پخش این مسابقه به‌وجود آمده است، از توقف توزیع این مسابقه در شبکه نمایش خانگی خبر داد.

تهیه کننده «۱۳ شمالی» درباره توقیف این مجموعه گفت: «سریال «۱۳ شمالی» توقیف شده است و باید به ابهامات وزارت ارشاد پاسخگو باشیم و پس از رفع ابهامات به وجود آمده، سریال مجدد پخش خواهد شد.»

در این راستا، قسمت هفتم مسابقه «۱۳ شمالی» شنبه آینده پخش نخواهد شد.

پخش سریال «۱۳ شمالی» برعهده شرکت تصویر دنیای هنر است و حمید گودرزی داور این مسابقه و کامبیز دیرباز، محمدرضا هدایتی، امیرحسین آرمان، هادی کاظمی، سحر قریشی، لیلا اوتادی، سمانه پاکدل و بهاره افشاری هم شرکت‌کنندگان مسابقه‌اند.

لازم به یادآوری است که پیشتر نیز حسین پارسایی مدیرکل دفتر نمایش خانگی درباره ادامه سریال «ممنوعه» به کارگردانی امیر پورکیان گفته بود که “تا اعمال اصلاحات لازم برای پیشگیری از سوء تعبیر در مخاطبان و اقشار مختلف جامعه به این سریال اجازه نشر داده نخواهد شد”. وی در حالی خبر از توقف توزیع قسمت‌های بعدی «ممنوعه» داده که پیش از این در گفت‌وگویی عنوان کرده بود که آنچه در این اثر می‌گذرد،‌ همان خواسته مبارکی است که همه مسؤولان فرهنگی به آن توجه دارند.