مصطفی دانشجو؛ ممانعت از اعزام به مراکز درمانی علیرغم دستور دادیار ناظر بر زندان

مصطفی دانشجو، وکیل دادگستری و از فعالان حقوق دراویش گنابادی محبوس در زندان اوین که از بیماری حاد ریوری و قلبی رنج می‌برد، با وجود دستور دایار ناظر بر زندان اوین مبنی بر اعزام به مراکز درمانی تخصصی به دلیل جلوگیری مسئولان زندان اوین در اعزام وی، از رسیدگی درمانی محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مجذوبان نور، با وجود دستور مستقیم دادیار ناظر بر زندان اوین مبنی بر اعزام مصطفی دانشجو به مراکز درمانی تخصصی، مقام‌های مسئول زندان اوین از اعزام او به بیمارستان جلوگیری کرده‌اند.
مصطفی دانشجو وکیل دادگستری و از مدیران وبسایت مجذوبان نور به بیماری حاد قلبی و آسم شدید مبتلاست و به گفته پزشکان تشدید بیماری وی نتیجه حبسی است که از سال ۹۰ تا ۹۴ متحمل شده است.

وی در تاریخ ۳۰ تیر ماه به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شده اما بدون دریافت خدمات درمانی لازم به زندان بازگردانده شد.

این وکیل زندانی شامگاه ۱۶ تیر در خانه مادری خود توسط هفت مامور مسلح بازداشت و پس از ۴۵ روز نگهداری در سلول انفرادی ۲۰۹ بازداشتگاه وزارت اطلاعات به قرنطینه زندان اوین منتقل و از آنجا به بند ۴ که مخصوص نگهداری مجرمان مالی و اقتصادی است منتقل شد.

دستور بازداشت آقای دانشجو پیرو پرونده‌ای که در سال ۹۶ برای وی تشکیل شده و با عناوین اتهامی مرتبط با درویشان بازداشت شده در حادثه موسوم به گلستان هفتم، از سوی شعبه سوم بازپرسی امنیت تهران صادر شده است.

این فعال حقوق دراویش اردیبهشت ماه سال گذشته بنا بر نامه‌ حراست کل دانشگاه آزاد از ادامه تحصیل محروم شد. همچنین پروانه وکالت وی نیز در جریان دفاع از حقوق دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی با گزارش نهادهای امنیتی لغو و سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ را همراه سایر مدیران وبسایت مجذوبان نور و وکلا و فعالان حقوق دراویش تحت عناوین اتهامی “عضویت در فرقه ضد امنیتی دراویش، اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان” در بند ۳۵۰ زندان اوین محبوس بود و در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴ با پایان یافتن مدت محکومیتش از زندان آزاد شد.