زندانی سیاسی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان زاهدان منتقل شد

ابوبکر رستمی زندانی سیاسی محکوم به اعدام محبوس در زندان زاهدان، که از روز سه‌شنبه ششم شهریور‌ماه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده بود، عصر روز گذشته به بند عمومی بازگردانده شد. از دلایل انتقال این زندانی اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر روز پنجشنبه ۸ شهریور‌ماه ۱۳۹۷ ابوبکر رستمی زندانی سیاسی محکوم به اعدام محبوس در زندان زاهدان، از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به بند عمومی منتقل شد.

ابوبکر رستمی روز سه‌شنبه ۶ شهریور‌ماه ۱۳۹۷ به دلایل نا‌معلوم از بند ۴ زندان مرکزی زاهدان به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده بود. از دلایل انتقال این زندانی تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست.

لازم به یادآوری است که ابوبکر رستمی پیش‌تر به همراه جمعی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان زاهدان، طی نامه‌ای خطاب به جاوید رحمان گزارشگر جدید حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، خواستار دفاع وی از حقوق از دست رفته زندانیان سیاسی شده بودند.

آقای رستمی که در تاریخ ۲۲ آذرماه ۹۶ همراه با دو زندانی دیگر به نام‌های سجاد بلوچ و بنده چاکرزهی در پاکستان بازداشت شده بودند، پیش‌تر طی نامه‌ای سرگشاده ضمن طرح ادعای “بی گناهی” خود از شکنجه‌های روحی و جسمی توسط مأموران سپاه و اطلاعات سخن گفته و اتهامات وارده به خود را “واهی” خوانده بودند.

این زندانی سیاسی در این نامه از سفر خود به پاکستان برای ادامه تحصیل سخن گفته بود. آقای رستمی مدعی است “به دلیل محدودیت‌های مرزی مجبور شدم از راه پاکستان به یکی از کشورهای خارجی سفر کنم ولی در بین راه دستگیر و به مأموران سپاه تحویل داده شدم”.
ابوبکر رستمی دانشجوی سال دوم دانشگاه علوم پزشکی زابل است که از ۳ سال قبل در این زندان به سر می‌برد. وی در مردادماه سال ۱۳۹۶ همراه با دو هم‌پرونده‌ای خود به اتهام “محاربه و اقدام علیه امنیت کشور از طریق همکاری با گروه‌های مخالف نظام” توسط دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شد.

از جزییات پرونده و مصداق‌های اتهامی این زندانیان که متهم به اقدام علیه امنیت کشور هستند اطلاع بیشتری در دست نیست.
Facebook
Twitter
Google+