گزارشی از ششمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه

روز پنج‌شنبه اول شهریورماه اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت‌تپه برای ششمین روز متوالی ادامه داشت. در این روز جمعی از مسئولان از جمله وزیر کشاورزی جهت رسیدگی به مشکلات این کارگران با نمایندگان آنان دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنج‌شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۷ کارگران نیشکر هفت‌تپه برای ششمین روز متوالی به اعتصاب خود ادامه دادند.

در این روز جمعی از مسئولان از جمله وزیر کشاورزی، استاندار خوزستان، نماینده شهرستان شوش و فرماندار جهت رسیدگی به مشکلات کارگران این مجموعه، با آنها دیدار کردند.

کارگران نیشکر هفت تپه پیش از این دیدار طی نامه‌ای سرگشاده خطاب به مسئولان مذکور اعلام کردند: “جامعه کارگری هفت تپه، تمام و کمال و تا آخرین نفس حامی و پشتیبان نمایندگان غیور خود هستند و چنانچه اتهام و آزاری به این نمایندگان اعمال شود، تمامی کارگران این شرکت پشتیبان نمایندگان خواهند بود و به هیچ وجه و تحت هیچ گونه شرایطی دست از این حمایت نخواهند کشید؛ چراکه این جلسات تنها برای حق خواهی و استمداد جستن از مسئولین محترم صورت گرفته و مطالبات از ابتدا تاکنون (رفتن آقایان سرمایه دار از منطقه و برگشت شرکت به حالت دولتی) در محیطی کاملا آرام و به دور از تهدید و خشونت و شعارهای ضدحکومتی انجام گرفته و حالا نوبت مسئولین محترم شهرستان و استان و کشوری است تا حق را برای کارگران مومن و زحمت کش این سرزمین به ارمغان آورند و پایانی دهند بر این ظلم چندساله که زندگی کارگران و خانواده ها و مردم منطقه را مدت طولانی است رنج داده است”.

محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در این دیدار گفت: “مشکلات کارگران بازنشسته و پرداخت حق سنوات آنها پیگیری خواهد شد”.

گفتنی است، پرداخت حقوق معوقه، جلوگیری از تجزیه و واگذاری شرکت به بخش خصوصی از مهم‌ترین مطالبات کارگران نیشکر هفت‌تپه است.

هرانا پیش از این در گزارشی از پنجمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه خبر داده بود.