بازداشت شماری از شهروندان اهوازی توسط نیروهای امنیتی

شمارى از شهروندان ساکن اهواز در پی مسابقه فوتبال بین تیم‌های استقلال اهواز و پرسپولیس تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. گفتنی است در حاشیه این مسابقه که پنجشبه هفته گذشته در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار شده بود، تماشاگران به سر دادن شعارهایی علیه مسئولین و حکومت پرداخته بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر در پی مسابقه فوتبال بین تیم‌های استقلال اهواز و پرسپولیس که روز پنجشنبه هجدهم مردادماه در ورزشگاه غدیر شهر اهواز برگزار شده بود تعدادی از شهروندان عرب اهوازی توسط نیروهای امنیتی اطلاعات سپاه اهواز بازداشت شدند.

به گفته منابع محلی، نیروهای قرارگاه ابوالفضل العباس اطلاعات سپاه اهواز با لباس شخصی در ورزشگاه و در بین هواداران حضور داشته و بعد از اتمام بازی تعدادی از جوانانی که شعار می‌دادند را بازداشت کردند.

هویت دو تن از بازداشت شدگان “ایمن بیت سیاح” ۱۶ ساله و “بشیر صرخى” توسط هرانا احراز شده است.

بشیر صرخی شهروند اهوازی در روز ۲۴ مردادماه توسط نیروهای قرارگاه ابوالفضل‌العباس اطلاعات سپاه اهواز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

ایمن بیت سیاح ۱۶ ساله نیز در تاریخ ۱۸ مردادماه بعد از اتمام مسابقه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

خانواده بازداشت شدگان پس از گذشت یک هفته کماکان از محل نگهداری فرزندانشان اطلاعی ندارند.

گفتنی است در حاشیه مسابقه فوتبال بین تیم‌های استقلال اهواز و پرسپولیس تهران که روز پنجشبه ۱۸ مردادماه در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار شده بود، تماشاگران به سر دادن شعار علیه مسئولین و حکومت پرداخته بودند.