حکم قطعی غلامحسین کرباسچی صادر شد

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی که به اتهام “تبلیغ علیه نظام” در دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان محاکمه شده بود، به یکسال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، حکم قطعی پرونده غلامحسین کرباسچی به استناد ماده ۵٠٠ قانون مجازات اسلامی در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ صادر و برای اجرا ابلاغ شد.

غلامحسین کرباسچی که به جرم تبلیغ علیه نظام در دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان محاکمه شده بود بعد از محکومیت، به یکسال حبس تعزیری محکوم گردید.

حکم صادره با اعتراض وکیلش مواجه شد و پس از بررسی این پرونده در دادگاه تجدیدنظر به استناد ماده ۵٠٠ قانون مجازات اسلامی در تاریخ ٢٢-۵-٩٧ حکم قطعی صادر و برای اجرا ابلاغ شد.

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی سال گذشته در مراسمی در اصفهان از اعزام نیروهای نظامی ایران به سوریه که از آنها با نام “مدافعان حرم” نام برده می‌شود، انتقاد کرده بود.

احمد خسروی وفا رئیس کل دادگستری استان اصفهان ۱۲ اردیبهشت ماه سال گذشته از تشکیل پرونده برای غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی خبر داد و گفت: “نسبت به اظهارات این فرد که جنبه جزایی داشته اعلام جرم و پرونده تشکیل شده است”.

غلامحسین کرباسچی (زاده ۱۳۳۲ در قم)، سیاست‌مدار ایرانی است که در سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۷ شهردار تهران بوده‌ است و در حال حاضر دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی است.