نماینده مجلس: ۴۰ هزار نفر از مردم نوار ساحلی چابهار فاقد شبکه آب هستند

عبدالغفور ایران نژاد نماینده چابهار در مجلس گفت که جای تاسف است که ۴۰ هزار نفر از مردم روستاهای نوارساحلی چابهار فاقد شبکه آب هستند. ایران نژاد اظهار کرد که “در نوار ساحلی از شهر چابهار تا بریس و پسابندر با وجود جمعیت بیش از ۴۰ هزار نفری حتی یک متر شبکه آبرسانی اجرا نشده است و هنوز برخی‌ها با تانکر و برخی دیگر با هزینه شخصی هر تانکر آب را با قیمت بیش از ۶۰ تا ۱۳۰ هزار تومان خریداری و استفاده می کنند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، عبدالغفور ایران نژاد اظهار داشت: “بی آبی یکی از مهمترین مشکلات حوزه انتخابیه چابهار است و واقعا جای تاسف است که ساحل‌نشینان چابهاری وکنارکی، در چند متری آب‌های دریای عمان بیش از ۴۰ سال است که تشنه هستند و فکری برای حل مشکلات آن ها نمی‌شود”.

وی افزود: “متاسفانه وزارت نیرو به سرمایه گذاران بخش خصوصی احداث آب‌شیرین کن تضمین خرید آب نمی دهد و استقبال و حمایت چندانی از ده‌ها سرمایه‌گذار متقاضی احداث آب شیرین کن در حوزه آب نمی‌شود”.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: “درخواست دارم هر چه سریعتر اقدامات لازم برای احداث آب شیرین کن و شیرین سازی حدود ۲ میلیون مترمکعب آب دریا در چند منطقه ساحلی نظیر «زرآباد»، «تنگ»، «کنارک»، «رمین»، «پسابندر» و «گواتر» انجام شود تا بتوان علاوه بر تامین آب مورد نیاز مردم ساکن در مراکز شهری و روستاهای سطح شهرستان های چابهار، کنارک، نیکشهر و قصرقند آب لازم برای زیرکشت بردن ۶۰ هزار هکتار زمین حاصلخیز کشاورزی و راه اندازی صدها طرح صنعتی را نیز تامین کرد”.

ایران نژاد خطاب به وزارت نیرو گفت: “آیا در شان مردم چندین روستای بخش دشتیاری وپلان است که آب آشامیدنی آن ها در «هوتگ‌ها» و گودال های سر باز باشد و حتی از آبرسانی سیار با تانکر (سهمیه هر نفر در روز ۱۵ لیتر) هم محروم باشند”.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: “در نوار ساحلی از شهر چابهار تا بریس و پسابندر با وجود جمعیت بیش از ۴۰ هزار نفری حتی یک متر شبکه آبرسانی اجرا نشده است و هنوز برخی‌ها با تانکر و برخی دیگر با هزینه شخصی هر تانکر آب را با قیمت بیش از ۶۰ تا ۱۳۰ هزار تومان خریداری و استفاده می کنند”.

بندر چابهار یکی از شهرهای جنوب شرقی استان سیستان و بلوچستان است.