انتقال ۶ بازداشت شده شهر حمیدیه به زندان شیبان اهواز

شش شهروند اهل شهر حمیدیه که دیروز پنجشنبه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند صبح امروز به زندان شیبان اهواز منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز جمعه ۱۲مرداد ماه شش تن از فعالین عرب اهل حمیدیه در استان خوزستان که روز گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند پس از صدور قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به ازای هر نفر، به زندان شیبان اهواز منتقل شدند.

در گزارش روز گذشته هرانا، هویت سه تن از این شهروندان “علی سیاحی فرزند غانم ، امیر سیاحی فرزند غانم و شهاب سیاحی فرزند جواد” احراز شده بود.

هویت سه تن دیگر از بازداشت شدگان “عباس سواعدی ۲۷ ساله، ماهر منبوهی ۲۷ ساله و مالک منبوهی ۲۴ ساله” توسط هرانا احراز شده است.

هرانا پیشتر نیز طی گزارشی در اردیبهشت‌ماه ۹۳ از محکومیت علی سیاحی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از سوی شعبه ٣ دادگاه انقلاب اهواز به ۳ سال حبس در زندان کارون خبر داده بود.

این فعال عرب آخرین بار در بهمن ماه ۱۳۹۲ توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت شد. پس از بازداشت مدت چند هفته را در بازداشتگاه اطلاعات تحت بدرفتاری قرار گرفت، اداره اطلاعات در مدت بازداشت این فعال سیاسی سعی کرد تا با پرونده‌سازی علیه وی احکام سنگینی برای ایشان رقم زند.

در فروردین ماه سال جاری هرانا از بازداشت عباس سواعدی به همراه بیش از ۱۵۰ نفر دیگر در اعتراضات اخیر شهروندان خوزستانی خبر داده بود این اعتراضات در ارتباط با “نادیده گرفته شدن” در رسانه دولتی بعنوان قسمی از سیاست‌های “تبعیض آمیز و حذفی” حکومت ایران در قبال عرب‌های خوزستان بود.

لازم به ذکر است علی منبوهی پدر مالک و ماهر منبوهی که در سال ۷۸ بازداشت شده بود به اتهام محاربه و اقدام علیه امنیت ملی در زندان شیبان دوران محکومیت ۱۸ ساله خود را سپری میکند.