مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

– روز چهارشنبه ۲۷ تیرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۶ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، مورخ ۲۷ تیر ۱۳۹۷، دو کارگری که در حین تعبیه لوله های جدید آب در یکی از خیابان های ورامین در زیر آوار دفن شده بودند با تلاش آتش نشانان نجات یافتند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی ورامین درجمع خبرنگاران با تشریح حادثه ریزش آوار برروی کارگران گفت: “طرح لوله گذاری آب در خیابان رسالت ورامین از چند روزپیش دردست اجرا است و در آن نیروهای شرکت آب با گودبرداری، به تعبیه لوله های جدید اقدام می کنند”.

بهنام کرمانی افزود: “در پی عملیات گودبرداری، خاک و آسفالت های کنار مسیر گودبرداری، بر روی دو کارگر مشغول به کار ریزش کرد که عوامل سازمان آتش نشانی بلافاصله به محل اعزام و به نجات این افراد اقدام کردند”.

وی تلاش و سرعت عمل عوامل آتش نشانی و اورژانس را از مهمترین عوامل زنده ماندن این کارگران نام برد و گفت: “حال عمومی این دو کارگر مساعد است اما به منظور پیگیری سلامتی آنان، به بیمارستان منتقل شدند.
مصدومیت ۴ کارگر بر اثر ریزش آوار ساختمان قدیمی در تهران

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۷ تیر ۱۳۹۷، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از تخریب یک ساختمان در حال ساخت و مصدومیت چهار کارگر خبر داد.

جلال ملکی درباره جزییات این حادثه گفت: “در ساعت ۱۶:۴۱ عصر چهارشنبه (۲۷ تیرماه) یک مورد حادثه آوار در یک ساختمان در خیابان ۳۵ متری گلستان خیابان سوسن‌آبادی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده شد”.

وی با بیان اینکه بلافاصله دو ایستگاه با امکانات کامل به محل حادثه اعزام می‌شوند، اظهار داشت: “محل حادثه یک منزل سه طبقه قدیمی در حال تخریب بود که کارگران بخش زیادی از این ساختمان را تخریب کرده بودند”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی افزود: “کارگران مشغول تخریب بخش پاگرد و راه‌پله‌ها بودند که به یکباره کل این بخش تخریب می‌شود و چهار کارگر در زیر آوار محبوس می‌شوند”.

ملکی با بیان اینکه بخشی از بدن این کارگران بیرون از آوار و مکان آنها مشخص بود، تصریح کرد: “قبل از رسیدن آتش‌‌نشانان افرادی که در محل بودند این کارگران را تقریبا خارج کرده بودند”.

وی ادامه داد: “آتش‌نشانان پس از رسیدن به محل عملیات آنها را کامل کرده و هر چهار نفر کارگر را که بین ۲۰ تا ۳۵ سال داشتند، خوشبختانه به سلامت از زیر آوار خارج می‌کنند. آتش‌نشانان بعد از ایمن‌سازی محل و اطمینان از اینکه کسی در زیر آوار نیست محل حادثه را به مالکان ان برای بررسی علت حادثه تحویل دادند”.