مولوی گرگیج از سفر به ایرانشهر منع شد

مولوی محمد حسین گرگیج امام جمعه اهل سنت آزاد شهر که قصد داشت جهت پیگیری پرونده تجاوز به عنف دختران در ایرانشهر و دیدار با مولوی طیب ملازهی امام جمعه ایرانشهر به این شهر برود پس از ورود به زاهدان از ادامه سفر جلوگیری شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، منابع آگاه گزارش دادند که ماموران امنیتی از وی خواسته‌اند سفر خود را لغو کند.

گفتنی است مسئولان امنیتی برای مسکوت کردن واقعه ایرانشهر جلساتی با علمای ایرانشهر نیز برگزار کرده و از آنها خواسته اند که “مردم را آرام کنید”.

در روزهای گذشته ۴ تجمع مسالمت آمیز در ایرانشهر و زاهدان برای پیگیری پرونده تجاوز به ۴۱ دختر برگذار شده است.

لازم به ذکر است، پس از آنکه مولوی محمد طیب به نقل از یکی از خانواده های قربانیان تجاوز واقعه هولناک تجاوز به ۴۱ دختر در شهرستان ایرانشهر را بیان کرد، این موضوع به صدر اخبار رسانه ها تبدیل شد.

مولوی طیب گفته بود: “تجاوزگران صاحبان زر و زور بودند، بی بی سی فارسی نیز پس از گفتگو با خانواده یکی از قربانیان از یونیفرم پوش بودن تجاوزکاران خبر داد”.

لازم به اشاره است که عبدالله بزرگ زاده معترض بازداشت شده در تجمع روز یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ که در حمایت از “دختران ایرانشهر” در مقابل فرمانداری این شهر برگزار شده بود، دیروز چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ به بازداشتگاه اطلاعات سپاه زاهدان منتقل شد.

مولوی طیب ملازهی امام جمعه ایرانشهر از وجود یک باند تبهکار پرده برداشت که تاکنون به ۴۱ زن تجاوز به عنف کرده‌اند.

لازم به ذکر است که طی ماه‌های اخیر مسئله‌ی تجاوز در ایران سیر صعودی داشته است.

در آخرین مورد هرانا گزارش کرده بود، سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان که اکنون ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارد و پیش‌تر نیز دارای سوابقی از جمله تجاوز و آزار جنسی بوده است، به تازگی از سوی تعداد دیگری از دختران به تجاوز، آزار جنسی و سواستفاده از موقعیت خود متهم شده است.

ایرانشهر یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان ایران است.