علی کریمی به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد

علی کریمی بازیکن سرشناس فوتبال ایران به دلیل برخی از پست‌های اینستاگرامی‌اش به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد. آقای کریمی چند روز پیش با انتشار پستی در اینستاگرام خود از مردم خواسته بود تا به کمپین نخریدن اقلامی که گران شده است بپیوندند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ورزش سه، علی کریمی علاوه بر فوتبال یکی از فعالان حوزه فضای مجازی است. با این وجود امروز خبر رسید که او به خاطر برخی از پست هایش در اینستاگرام به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده است. کریمی امروز به همراه وکیلش از ساعت ۱۲ در دادسرا حاضر شده و به ادای توضیحات در این رابطه پرداختند.

البته مشخص نیست کدام پست های اینستاگرامی کریمی باعث احضارش به دادسرا شده است.

دکتر وحید ملکی وکیل علی کریمی ضمن تایید این موضوع از دادن هرگونه اطلاع بیشتری امتناع کرد.

آخرین پست اینستاگرامی علی کریمی که بازتاب گسترده ای هم هشت کمپین نخریدن اقلامی مثل خودرو و طلا بود که بشدت در فضای مجازی با استقبال کاربران روبرو شد. پیش از این نیز پست های او درباره کوروش و یا پست‌های حمایتی اش از مهدی مهدوی کیا و کریم باقری نیز در فضای مجازی واکنش های زیادی را برانگیخته بود. علی کریمی یکی از پرمخاطب ترین و محبوب ترین چهره های اینستاگرامی است.

او ظرف یکسال اخیر البته درگیری ها و چالش هایی نیز با برخی افراد مانند رئیس فدراسیون فوتبال، سرمربی تیم ملی، مالک باشگاه نفت و مدیر تیم سپیدرود هم داشته و هربار از اینستاگرامش به عنوان یک رسانه پرمخاطب برای ابراز عقایدش درباره این چالش ها بهره برده است.
البته صفحه اینستاگرام کریمی صرفا یک صفحه انتقادی نیست. او پست های دیگری مثل پست های اجتماعی اش درباره روز جهانی کارگر، حمایت از ورزشکاران زن، حمایت از ورود زنان به ورزشگاه‌ها و مسایل زیست محیطی و… را نیز در اینستاگرامش منتشر کرده و به بیان بهتر اینستاگرام او رسانه‌ای بسیار فعال است.

با این وجود ظرف روزهای آینده مشخص خواهد شد که حضور او در دادسرا به خاطر کدام پست‌هایش بوده است.