آزادی علم عزیزی و دو زندانی نصیرآبادی با قید وثیقه

دو زندانی از مجموع ده نفر از بازداشت شدگان پرونده “جوانان نصیرآباد” و همچنین یک زندانی سیاسی دیگر به نام “علم عزیزی” با تودیع وثیقه آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، ابوبکر (صدیق) بهرامزهی و ادریس بلیده‌ای از مجموع ده نفر از بازداشتگان نصیر آباد روز جاری ۲۴ خرداد با تودیع وثیقه آزاد شدند.

برای بازداشت شدگان نصیر آباد که به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” بازداشت شده بودند درخواست وثیقه های سنگینی شده بود که با توجه به عدم توانایی خانواده ها برای پرداخت این وثیقه ها، فرزندانشان تاکنون در زندان مانده بودند. امری که کماکان برای ۸ متهم دیگر این پرونده ادامه دارد.

بازداشت‌های دسته‌جمعی روستای نصیرآباد شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان در نیمه دوم سال ۱۳۹۳ و نقض جدی آیین دادرسی عادلانه در این پرونده، انتقادات گسترده‌ای را از سوی مردم محلی و سازمان‌های حقوق بشری نسبت به رفتار دستگاه قضائی در پی داشته است.

همانطور که اشاره شد علاوه بر دو تن از بازداشت شدگان نصیرآبادی، علم عزیزی دانشجوی معماری دانشگاه چابهار و عضو شورای روستای عزیز آباد نیز روز گذشته با قید وثیقه آزاد شد.

علم عزیزی توسط اطلاعات سپاه به اتهام تبلیغ علیه نظام بازداشت شده بود.