رسول خضری؛ ۸۰ هزار کولبر و ۶ میلیون کسبه مرزی به دلیل انسداد مرزها بیکار شده اند

رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس، نسبت به بسته شدن مرزها توسط دولت و بیکاری ۷۰ تا ۸۰ هزار کولبر و ۶ میلیون کسبه مرزی انتقاد و ابراز ناراحتی کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خانه ملت، رسول خضری با اشاره به اینکه بی‌برنامگی دولت در موضوع اشتغال مشهود است، با انتقاد از تهدید معیشت ۷۰ تا ۸۰ هزار کولبر در پی انسداد مرزها، افزود: متأسفانه دولت مصوبه‌ای را در پایان سال ۹۶ مبنی بر ممنوع شدن کولبری و انسداد مرزها تصویب کرد که بیکاری بیش از ۷۰ تا ۸۰ هزار کولبر و ۶ میلیون کسبه، اصناف و بازاریان مرزنشین را به دنبال داشت.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس گفت: دولت در حالی شعار می‌دهد ۹۵۰ هزار شغل ایجاد کرده که به دلیل انسداد مرزها و ممنوعیت کولبری، ۷۰ تا ۸۰ هزار کولبر بیکار شده‌اند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه ۹۷ اعتباری برای حمایت از کولبران پیش بینی شده است، ادامه داد: به طور قطع اگر آن مصوبه سریع‌تر لغو و معابر بازگشایی نشود تا ده‌ها سال تبعات منفی بیکاری مرزنشینان از بین نخواهد رفت و نمی‌توان مشکلات حاصل از این موضوع را جبران کرد.

خضری تصریح کرد: متأسفانه در حالی دولت شعار می‌دهد که ۹۵۰ هزار شغل ایجاد کرده‌ایم که آثار آن به هیچ وجه در جامعه مشهود نبوده و در عمل هزاران کولبر را در مرزها بیکار کرده است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم، با بیان اینکه نوار مرزی جزو خطوط قرمز نظام است و توجه به معیشت، اقتصاد و امنیت مرزنشینان باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: متأسفانه با مصوبه هیئت دولت و رئیس‌جمهور این موضوع به بحران خطرناک و بمب ساعتی تبدیل شده است که هر لحظه امکان انفجار آن می‌رود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم، ادامه داد: از دولت تقاضا داریم با ساماندهی کولبران بازگشایی مرزها را در دستور کار قرار  داده و همچنین با ایجاد بازارچه‌های مرزی وضعیت آنها را سامان دهد.