مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

طی روزهای گذشته در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر مصدوم شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان مورخ ۴ فروردین ۱۳۹۷، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران از آتش سوزی در یک ساختمان قدیمی در خیابان ری خبر داد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران اظهار کرد:” ساعت ۱۵:۱۹ روز (شنبه) یک مورد آتش سوزی در یک منزل مسکونی در خیابان ری، خیابان شیر محمدی به آتش نشانی اعلام شد که بلافاصله نیرو‌های آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند”.

وی کرد: “محل حادثه یک ساختمان مسکونی کوچک و متروکه بود که دچار حریق شد”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران افزود: “در زمان انجام عملیات اطفای حریق، بخشی از ساختمان تخریب شد که باعث آسیب دیدن یکی از آتش نشانان شد”.

ملکی گفت: “در نهایت آتش مهار و محل ایمن سازی شد و تا دقایقی دیگر آتش نشانان محل را ترک خواهند کرد”.

سرپرست روابط عمومی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز؛ یک کارگر به عمق ۳۰ متری حفاری مترو در تبریزسقوط کرد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مورخ ۷ فروردین ۱۳۹۷، سرپرست روابط عمومی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز ،از سقوط کارگر ۴۰ ساله به عمق حفاری ۳۰ متری مترو تبریز خبر داد.

حجت الاسلام یعقوب موسوی سرپرست روابط عمومی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز ،با اعلام این خبر اظهار کرد: “شامگاه (دوشنبه) طی اعلام گزارشی به سامانه ۱۲۵، مبنی بر سقوط یک کارگر ۴۰ ساله به عمق ۳۰ متری محل حفاری مترو در میدان ماشین سازی تبریز، آتش نشانان عازم محل حادثه شدند”.

وی عنوان کرد: “آتش نشانان به محض حضور در صحنه، شاهد سقوط کارگر به عمق محل حفاری شدند که در اثر شدت سقوط و برخورد با میل گردها، به شدت مصدوم شده بود”.

وی تصریح کرد:” آتش نشانان بلافاصله به داخل کارگاه مراجعه و با رعایت اصول ایمنی امداد و نجات، مصدوم را با استفاده از‌ برانکارد‌ به خارج از کارگاه منتقل کردند”.

موسوی افزود: “آتش نشانان پس از انتقال مصدوم، سریعا وی را که از ناحیه پا و اعضای مختلف بدن به شدت دچار آسیب دیدگی و جراحت شده بود، جهت بررسی و مداوا در اختیار عوامل اورژانس۱۱۵ قرار دادند”.