تداوم بازداشت پریسا رفیعی، همزمان با آغاز محاکمه دو تن دیگر از دانشجویان تهران

پریسا رفیعی، فعال صنفی و دانشجوی هنرهای زیبای دانشگاه تهران که مورخ ۶ اسفند ماه مقابل درب قدس دانشگاه تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد، پس از گذشت سه روز کماکان اطلاعاتی از سرنوشت وی در دست نیست که همین امر موجب نگرانی خانواده وی شده است. از سوی دیگر گزارش شده است امروز اولین جلسه رسیدگی به اتهامات لیلا حسین زاده و سینا ربیعی از فعالین صنفی دانشگاه تهران در محل دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از امتداد، پریسا رفیعی دانشجوی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و فرزند سلطان‌علی رفیعی عضو شورای منطقه حزب اتحاد توسط افرادی که خود را نیروهای امنیتی معرفی کرده اند بازداشت شد.

در چهارمین روز بازداشت پریسا به شدت نگرانی‌های خانواده‌ی او افزوده شده است. پدر این دانشجوی بازداشتی طی یادداشتی کوتاه نوشته است:
“از ارگان/نهاد بازداشت‌کننده‌ی او بی‌اطلاعیم. به طور شفاهی و از این طرف و آن طرف شنیده‌ایم که اطلاعاتِ سپاه او را بازداشت کرده اما به طور رسمی با ما تماس گرفته نشده و بیان نشده کجا و برای چه اتهام یا اتهاماتی او را بازداشت کرده‌اند؟!

اجازه داده نشده وکیلش او را ببیند و وکالتنامه را به امضایش برساند؛ در جریان اتهام یا اتهاماتش قرار بگیرد و نکات لازم را یادداشت نموده و ارائه کند.

حق قانونی اوست که از اولین دقایق تحت نظر قرار گرفتن و یا بازداشت شدن درخواست وکیل کند. وکیل داشته باشد و با خانواده‌اش تماس بگیرد و بازداشتش را به اطلاع خانواده برساند اما مظلومانه از این حقوق مسلم خود محروم شده و شده‌ایم.

ما اعتراض شدید داریم به این روند و مانده‌ایم که شکایتمان را به کجا ببریم”.

از سوی دیگر شوراهای صنفی دانشجویان کشور گزارش داد، دادگاه لیلا حسین زاده و سینا ربیعی از فعالین صنفی دانشگاه تهران امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار شد.

لیلا حسین زاده و سینا ربیعی هر دو از جمله دانشجویان دانشگاه تهران هستند که در زمینه مطالبات صنفی دانشجویان فعالیت دارند.

این دو فعال صنفی دانشجو به همراه تعداد پر شمار دیگری از دانشجویان در طی اعتراضات اخیر دیماه بازداشت شده بودند. هر دوی آنان اکنون با قید وثیقه آزاد هستند.

کماکان از اتهامات مطروحه علیه این دو فعال دانشجویی اطلاعی در دست نیست.