علی باقری در دادسرای شازند حاضر شد

علی باقری، فعال مدنی که از دی‌ماه گذشته در بازداشت بسر می‌برد صبح امروز سه شنبه جهت بازپرسی از زندان به دادسرای شازند اراک منتقل و پس از اتمام بازپرسی مجددا به زندان مرکزی اراک برگردانده شد. محمد نجفی، کیان صادقی، عباس صفری، علی باقری و بهزاد علی بخشی ۵ فعال مدنی هستند که پس از افشاگری در خصوص قتل محمد حیدری، یکی از معترضان حوادث اخیر بازداشت شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز مورخ ۲۴ بهمن‌ماه علی باقری، فعال مدنی جهت بازپرسی به دادسرای شازند اراک منتقل شد.

طی این احضار، آقای باقری توانست مدت کوتاهی با اعضای خانواده خود ملاقاتی داشته باشد، وی پس از اتمام جلسه بازپرسی مجددا به زندان مرکزی اراک منتقل شده است.

از نتیجه و کیفیت این بازپرسی تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی حاصل نشده است.

آقای باقری در اعتراضات دی‌ماه اخیر بدلیل مشارکت در اطلاع رسانی از جان باختن وحید حیدری یکی از معترضان حاضر در این اعتراضات، به همراه چهار تن از فعالین مدنی اهل شازند و آستانه توسط نیرو های امنیتی بازداشت شد.

هویت بازداشت شدگان محمد نجفی، کیان صادقی، عباس صفری، علی باقری، بهزاد علی بخشی احراز شده است.
اتهامات این افراد بعنوان ۵ هم پرونده که طی اقدام هماهنگ نیرو های امنیتی بازداشت شده‌اند تا حد زیادی مشترک است، کیان صادقی به شرکت در اعتراضات و تبلیغ علیه نظام از طریق تهیه فیلم و عکس در مراسم ختم مادر محمد نجفی” متهم شده است و باقی افراد به “شرکت در اعتراضات، اخلال در نظم عمومی، تشویش اذهان عمومی ونشر اکاذیب (در رابطه با پرونده جان باختن “وحید حیدری”)، راه اندازی و عضویت در گروهای معاند نظام تفهیم شده و برای آقای نجفی و باقری علاوه بر این اتهامات مصاحبه با رسانه های خارجی هم به پرونده آنان اضافه شده است.”

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، به تازگی مراجع امنیتی را به «پرونده‌سازی» برای وکیلی (محمد نجفی) متهم کرد که بنا به اعلام آقای صادقی «ثابت» کرده است که وحید حیدری، نوجوان جان‌باخته در بازداشتگاه کلانتری اراک، «موادفروش» نبوده است. در خبری دیگر رییس کانون وکلای استان مرکزی نیز از پیگیری پرونده محمد نجفی خبر داده بود.