یوسف حسنی تبار آزاد شد

یوسف حسنی تبار، مدیر کانال تلگرامی “سه‌نقطه” که در دی‌ماه گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تکمیل مراحل بازجویی به زندان مرکزی خرم‌آباد منتقل شده بود، صبح امروز مورخ ۱۱ بهمن‌ماه با تودیع وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسین یوسفی تبار مدیر کانال تلگرامی “سه‌نقطه” صبح امروز از زندان مرکزی خرم آباد با تودیع وثیقه آزاد شد.

روند پیگرد مدیر کانال سه نقطه که کارمند استانداری لرستان است از حدود چهل روز پیش از بازداشت شروع شده بود.

یوسف حسنی‌ تبار توسط بازپرس مظفری کیا تفهیم اتهام شده و بعد از آن به قید کفالت آزاد شده اما حدود سه هفته بعد از این اتفاق، توسط دو نفر لباس شخصی در محل کار (استانداری لرستان) بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده بود.
پیش‌تر یک منبع نزدیک به آقای حسنی تبار به گزارشگر هرانا گفته بود “یوسف بیش از سه هفته است که توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شده، به تازگی مطلع شدیم او در بازداشتگاه دست به اعتصاب غذا هم زده بود”.

همچنین این منبع اشاره کرده بود “به خانواده آقای حسنی تبار گفته شده، برای آنکه تخفیف مجازات شامل حال وی شود باید با نیروهای امنیتی همکاری کند.” همکاری مورد اشاره توسط بعضی افراد نزدیک به حسنی تبار به “اعتراف اجباری به همکاری با بیگانگان” تعبیر شده است.

پس از اعلام اعتصاب غذا و عدم تن دادن حسنی تبار به بیان اعترافات اجباری، وی در هفته گذشته به زندان مرکزی خرم‌آباد منتقل شد.

لازم به ذکر است بدنبال بازداشت مدیر کانال تلگرامی سه نقطه، اعضای تحریریه این کانال نیز در روزهای گذشته در نامه‌ای خبر از تعطیلی این کانال دادند.

گفتنی است، کانال تلگرامی سه‌نقطه توسط تعدادی از فعالین خرم‌آبادی ساکن استان لرستان مدیریت می‌شد که اکنون فعالیت های این کانال متوقف شده است.