ممانعت از برگزاری یک تجمع اعتراضی در سنندج

برگزاری تجمع اعتراضی جمعی از فعالین مدنی سنندج در واکنش به تحولات اخیر مناطق کردنشین سوریه با حضور گسترده نیرو های انتظامی و امنیتی این شهر لغو شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از برگزاری تجمع اعتراضی ساکنین سنندج به دعوت جمعی از فعالان مدنی در واکنش به تحولات اخیر و جنگ در مناطق کردنشین سوریه که قرار بود روز جمعه در محل امامزاده پیرمحمد این شهر برگزار شود توسط ماموران انتظامی و امنیتی ممانعت بعمل آمد.
یک فعال مدنی ساکن سنندج در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “نیروهای امنیتی و انتظامی با حضور گسترده خود در محل فراخوان از برگزاری تجمع ممانعت کردند”.

این منبع در ادامه گفت: “این تجمع به دعوت جمعی از فعالان مدنی قرار بود امروز جمعه ساعت ۱۰ صبح در محل امامزاده پیرمحمد سنندج برگزارشود”.

گزارش شده ازشب گذشته برخی فعالان مدنی از جمله اجلال قوامی، هاشم حسامی و صباح حسنی طی تماس های تلفنی از سوی نهادهای امنیتی برای عدم برگزاری این تجمع مورد تهدید و تحت فشار قرار گرفتند.

این تجمع در واکنش به عملیات کشور ترکیه در منطقه عفرین سوریه که منطقه ای کردنشین است قرار بود برگزار شود. کردهای ایران پیش از این نیز در تجمعاتی مانند تجمعات کوبانی نسب به تحولات منطقه ای که مناطق کردنشین کشورهای همسایه را تحت شعاع قرار می داد واکنش نشان داده بودند.