تعیین وقت رسیدگی به پرونده محمد علی طاهری، رهبر گروه عرفان حلقه

وکیل‌مدافع محمدعلی طاهری، رئیس گروه عرفان حلقه گفت که ۲۴ دی‌ماه برای رسیدگی به پرونده موکلم تعیین شده است. وی خاطرنشان کرد “به دادگاه مراجعه کردم و به من گفته شد ما وکلایی را قبول می‌کنیم که مورد تایید رئیس قوه قضائیه باشند.”

به گزارش خبرگزاری هرانا، محمود علیزاده‌طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: “ظاهرا ۲۴ دی‌ ماه برای رسیدگی برای پرونده موکلم از سوی دادگاه، تعیین شده است”.

وی افزود: “قرار است این پرونده در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب مورد رسیدگی قرار گیرد”.

وکیل‌مدافع رهبر گروه عرفان حلقه خاطرنشان کرد: “به دادگاه مراجعه کردم و به من گفته شد ما وکلایی را قبول می‌کنیم که مورد تایید رئیس قوه قضائیه باشند. روز یکشنبه به دادگاه مراجعه می‌کنم و اگر اجازه حضور به من داده شد، در جریان رسیدگی قرار خواهم گرفت”.

علیزاده طباطبایی ۲۱ آذرماه به ایسنا گفته بود: “پس از اینکه حکم صادره مبنی بر اعدام از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، مجددا از سوی دیوان عالی کشور نقض شد، پرونده با نظر قضات دیوان برای رسیدگی مجدد به شعبه هم‌عرض – شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب – ارجاع شد”.

پیش‌تر علیزاده طباطبایی در تاریخ ۷ آبان ماه سال جاری در خصوص آخرین وضعیت پرونده محمدعلی طاهری به ایسنا گفته بود “حکم اعدام توسط دیوان عالی کشور نقض شد که البته به صورت رسمی به ما ابلاغ نشده است. پیش از این نیز گفته بودم که دیوان عالی کشور قضات اندیشمندی دارد و نمی‌تواند بدون استدلال و استناد قانونی حکم صادر کند و اگر حکم خلافی در دادگاه صادر شود در دیوان به صورت دقیق‌تر رسیدگی می‌شود”.