مقامهای آلمانی: ایران همچنان روی برنامه موشک مجهز به کلاهک هسته ای کار می کند.

 

❇️به رغم توافق هسته ای موسوم به برجام، ایران از تلاش هایش در دستیابی به جنگ افزارهای هسته ای دست برنداشته و همچنان به این فعالیت های غیر قانونی ادامه می دهد.

❇️جروزالم پست به نقل از مجله اشپیگل می نویسد مقامهای امنیتی آلمان، رژیم ایران را متهم می کنند که همچنان دنبال ساخت موشک هائی ست که بتوانند کلاهک اتمی حمل کنند. این روزنامه نوشت: «ملایان رژیم در سال جاری تلاش کردند فناوری وتجهیزات مورد نیاز در برنامه هسته ای و موشکی را از شرکت های آلمانی خریداری کنند.»

❇️اشپیگل افزود ایران همچنان هدف بلند مدت خود در تبدیل شدن به یک قدرت هسته‌ای و تولید جنگ افزارهای هسته ای و موشکهای قابل حمل کلاهک را دنبال می کند.

❇️فرانک جیسون روزنامه نگار سرشناس آلمانی که درباره ضد تروریسم، رادیکالیسم اسلامی و نئونازیسم مقاله می نویسد، در شماره پنج شنبه اشپیگل می نویسد: «به نظر کارشناسان امنیتی، ایران دنبال تجهیزاتی ست که بتواند برد موشکهایش را زیادتر کند. اختلاف نظر در میان ملایان حاکم در حال حاضر موجب کند شدن تلاش ها در دستیابی به جنگ افزارهای کشتار جمعی شده اما سپاه پاسداران خواهان دنبال کردن برنامه و دستیابی به این سلاح با هر هزینه ای ست.»

❇️جروزالم پست در دو گزارش در ماه های ژوئیه و اکتبر سال جاری خبر داد که در سال ۲۰۱۶ ایران ۳۰ بار تلاش کرده که برای برنامه های موشکی و جنگ افزار های هسته ای اش تجهیزات مورد نیاز را خریداری کند. این روزنامه با بررسی ۱۷ گزارش اطلاعاتی آلمان به عنوان بخشی از تحقیقات در باره برنامه تسلیحات شیمیائی، میکروبی و هسته ای ایران در جمهوری فدرال آلمان به چنان نتیجه ای رسیده است.

❇️بنابه گزارش دستگاههای اطلاعاتی شهر هامبورگ آلمان، پس از امضای برجام در سال ۲۰۱۶ ایران همچنان دنبال خرید و دستیابی به فناوری ساخت موشک هائی است که می توانند سلاح حمل کنند. /صدای آمریکا
https://t.me/joinchat/AAAAADvDGSIr3cnGVtM94g