اخراج یک پرستار به خاطر پیگیری اجرای قانون ارتقای بهره‌ وری

در روزهای گذشته یک پرستارِ بیمارستان آیت‌الله نبوی دزفول از کار بیکار شد. مقامات بیمارستان درباره این اتفاق اعلام کردند: « قرارداد این پرستار با بیمارستان پایان یافته بود.»
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، «پروین حیدری» پرستار بیمارستان خصوصی آیت‌الله نبوی دزفول است. او می‌گوید با ۱۷ سال سابقه کار ، به خاطر پیگیری اجرای قانون ارتقای بهره‌وری ، از محل کارش اخراج شده است.
ظاهراً خانم حیدری نمایندگی پرستاران این بیمارستان را بر عهده داشته است.
حیدری جریان را این‌طور روایت کرده است: « ظرف ۶ ماه که نماینده پرستاران در این بیمارستان بودم پیگیری مجدانه‌ای برای اجرای قانون ارتقاء بهره‌ وری با پرسنل داشتم و با هماهنگی آنان و جمع‌ آوری امضا توانستم نامه‌ای جهت اجرای این قانون تهیه و به اداره کار ارائه بدهیم که با مخالفت شدید مواجه شدم. به دنبال پیگیری‌های بعدی و ارائه نامه به اداره کار استان خوزستان توانستم دستور اجرای این قانون را در بیمارستان خصوصی دریافت کنم.»
وی ادامه داده است: «با ۱۷ سال سابقه پرستاری در بیمارستان با اجرای این قانون در بیمارستان آیت‌الله نبوی به‌عنوان نیروی مازاد معرفی و اخراج شدم.»
یکی از مقامات بیمارستان آیت‌الله نبوی دزفول در ارتباط با بیکاری خانم حیدری گفت « این خانم از پرسنل قراردادی بیمارستان است ؛ قرار دادش تمام شده بود و بیمارستان دیگر نیازی به ایشان نداشت.»
این مقام مسئول اضافه کرد: قضیه خاتمه همکاری، فقط محدود به این خانم نبوده و یکی دو نفر دیگر را نیز شامل می‌شده است.