بي پاسخ ماندن نامه مولوى عبدالحميد از طرف خامنه اى نسبت به آزادى مذاهب به خصوص اهل سنت در استخدام ادارات دولتى 

❇️پاسخ کلی خامنه‌ای به نامه مولوی عبدالحمید؛ درخواست آزادی مذهبی بی‌پاسخ ماند

❇️بیش از یک ماه پس از نامه مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان، به آیت الله علی خامنه‌ای مبنی بر درخواست رفع تبعیض در خصوص اهل سنت، نامه پاسخ رهبر جمهوری اسلامی منتشر شد.

❇️خبرگزاری های داخلی ایران روز چهارشنبه ۱۵ شهریور نامه محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر آیت الله خامنه‌ای به مولوی عبدالحمید و پاسخی که رهبر جمهوری اسلامی به امام جمعه اهل سنت زاهدان داده را منتشر کرده است.

❇️در این نامه، آقای گلپایگانی نوشته است که رهبر جمهوری اسلامی از علاقه مولوی عبدالحمید به نظام جمهوری اسلامی قدردانی کرد و گفت: «همه ارکان جمهوری اسلامی موظفند براساس معارف دینی و قانون اساسی هیچگونه تبعیض و نابرابری بین ایرانیان از هر قوم و نژاد و و مذهبی روا ندارند. ما هم به جد معتقدیم همه باید با هم در کنار هم و در صفوف فشرده واحدی به سربلندی و عزت ایران اسلامی بیاندیشند و در راه آن تلاش کنند و اجازه ندهند دشمنان این مرز و بوم و خناسان وابسته به آن در این صف واحد تفرقه افکنده و کارشکنی کنند.»

❇️این پاسخ در حالی منتشر شده است که در آن به یکی از خواسته‌‌های مطرح شده در نامه مولوی عبدالحمید به طور کلی پاسخ داده شده و به درخواست دوم او اصلا پاسخی داده نشده است.

❇️بر اساس تصویری که روزنامه ایران از تصویر نامه مولوی عبدالحمید منتشر کرده است، او در آن نامه از رهبر جمهوری اسلامی خواسته بود که با دستور رفع تبعیض، امکان استفاده اهل سنت از فرصت‌های استخدامی و حضور در پست‌های دولتی و مدیریتی، دست کم در استانهای خود را بیابند.

❇️مولوی عبدالحمید در درخواست دوم خود از رهبر جمهوری خواسته بود تا آزادی مذهبی بیشتری به اهل سنت، از جمله برای اجرای نماز جماعت در کلانشهرها، داده شود.

❇️با این حال، آیت الله خامنه‌ای با اینکه در پاسخ به بخش نخست نامه مولوی عبدالحمید بر به طور کلی بر «روانداشتن تبعیض» تاکید کرده است اما هیچ پاسخی به بخش دوم نامه او نداده است. در مجموع رهبر جمهوری اسلامی در پاسخ به این چهره برجسته اهل سنت ایران، اشاره‌ای به اهل سنت نداشته و به پاسخی کلی که در آن به لزوم وحدت و مقابله واحد با دشمنان تاکید شده، بسنده کرده است.
(صداى امريكا)
https://t.me/joinchat/AAAAADvDGSIr3cnGVtM94g