تعطیلی بزرگترین باغ پرندگان خاورمیانه

باغ پرندگان کرمانشاه با بی‌توجهی مسئولان استان و به‌ویژه استاندار کرمانشاه، تعطیل شد.
به گزارش تارنگار حقوق بشر رد ایران به نقل از میزان، امید قلیچی امروز یکشنبه ، از تعطیلی این باغ که بزرگترین باغ پرندگان خاورمیانه است به دلیل مشکلات مالی خبر داد.
وی در ادامه از عدم توجه مسئولان استان به این موضوع گلایه داشت و تاکید کرد: گلایه اصلی من به شخص استاندار بوده و با وجود دعوت‌های مکرر از مسئولان تا کنون هیچ مسئولی از باغ پرندگان بازدید نکرده است.
مدیر باغ پرندگان کرمانشاه، وسعت این باغ را ۲ هکتار اعلام و تصریح کرد: ۲ هزار قطعه پرنده در قالب ۷۰ گونه در این باغ بودند که متاسفانه هم‌اکنون به دلیل نبود امکانات آب و گاز، سرویس بهداشتی و عدم تامین خوراک و تغذیه پرندگان ۸۰ درصد آنها رابه صورت امانی در اختیار باغ پرندگان اصفهان قرار داده ایم.
وی ادامه داد: درسال‌های اول احداث بازدید کنندگان ۵۰ طاووس زیبا را می دیدند اما امروز تنها با ۲ طاووس روبرو هستند.
وی با گلایه از عدم همکاری مسئولان استان در این زمینه افزود: هم‌اکنون ساختمان پارک خزندگان و استخر تمساح نیز آماده است اما به دلیل نبود اعتبارات این بخش نیز دچار رکود شد.
مدیر باغ پرندگان کرمانشاه با بیان اینکه مالکیت بزرگترین باغ پرندگان خاور میانه کاملا خصوصی است، گفت: تاکنون هیچ حمایتی از طرف شهرداری و دیگر مسئولان استان از این پروژه نشده است.
وی یادآور شد: در سال‌های گذشته روزانه ۵۰۰ نفر بازدید کننده داشتیم اما هم اکنون آمار بازدید کنندگان در روز به ۲۰ نفر هم نمیرسد.
قلیچی ادامه داد: هم‌اکنون برای پر کردن آب استخر باغ پرندگان مجبورم هر ۱۵ روز ۵۰ تانکر آب با هزینه هر تانکر ۱۰۰هزار تومان خریداری کنم و شرایط برای ادامه کار دشوار است.
قلیچی کل تسهیلاتی که از بانک ملی برای باغ پرندگان گرفته شده است را ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این تسهیلات با قرارداد ۵ ساله به ما تعلق گرفت اما به لحاظ مشکلاتی که برای سند داشتم مجبور شدم یک ساله تسهیلات را تصفیه کنم و این در حالی است که بالغ بر ۲ میلیارد تومان هزینه شخصی برای این پروژه کرده ام.
وی با اشاره به اشتغال ۱۵ کارگر در این باغ گفت: هم‌اکنون به دلیل نبود بودجه ۱۰نفر از آنان بیکار شده اند و فقط با ۵ کارگر و با امکانات کم مشغول کار هستیم.
قلیچی افزود: هم‌چنین برق تامینی باغ پرندگان از ترانس بوده و این به دلیل عدم همکاری مسئولان اتفاق افتاده است.